סדנת פיתוח צוות

"השאלה שאני שואל את עצמי כמעט בכל יום היא, האם אני עושה את הדבר הכי חשוב שאני יכול לעשות?"
מארק צוקרברג

"כוחי הוא הפילגש שלי. עבדתי קשה מדי כדי לכבוש אותה, מכדי לאפשר למישהו לקחתה ממני". נפוליאון בונאפרטה

על המנהלים בחברה לפתח כישורים רבים, ובניהם, ניהול והתמודדויות עם עימותים, תחרות ומאבקי כוח.

איך עושים את זה?

בסדנאות ODT למנהלים של צל הדרך, "מטפלים" בנושא, מבינים אותו, מתאמנים, ומקבלים טכניקות יעילות להתמודדות עם קונפליקטים ומאבקי כוח יומיומיים.

הגדירו את התפקידים בצורה ברורה

בעיות בקרב צוותי ניהול הן דבר פחות שכיח, אם המנהלים מחזיקים בתפקידים מוגדרים כהלכה. חשוב לזהות את המעלות והכישורים הספציפיים של כל מנהל, לפני הגדרת התפקיד.

אדם המרגיש בנוח בעמדתו, ירגיש פחות מאוים, תפקודו יגבר, ובסופו של דבר יסתדר טוב יותר עם מנהלים אחרים.

 

רוצים לזהות את המעלות הספצפיות של כל מנהל?

זהו את הבעיות, דברו על זה, וצרו אווירה של כבוד הדדי

טפחו תרבות של כבוד בין המנהלים.

נצלו פגישות, אפילו אלו שעוסקות בענייני יום-יום כדי לעודד דו-שיח המבוסס על כבוד.

נסו לזהות את האינדיבידואלים הבעייתיים יותר, ופתרו את הקונפליקט עימם בדרכי נועם. היכולת לזהות בקלות ובזריזות את הברגים הבעייתיים במבנה, היא נחלתם של מנהיגים מעטים.

 

הזנחה של נושא הקונפליקטים עלולה במקרה הטוב לגרום לפגיעה בפוטנציאל החברה הנשענת על עובדיה המנוסים והכשירים ביותר. במקרה הרע, הקונפליקטים יובילו לפיטורין וכשלים משמעותיים בתפקודה.

רחף מעל התמונה - מעבר בקליק

טיפים ותובנות

צרו הליך קבלת החלטות משותפות


למרות חשיבותם של תפקידים ברורים, יש לעודד הליך של קבלת החלטות בצוותא, בנושאים אשר מטבעם, אינם יכולים להיות תחומים לסמכותו של מנהל בודד. הרי בסופו של יום, מדובר בארגון מורכב. הליך קבלת החלטות דמוקרטי, כמו שימוש בהצבעות והגעה לקונצנזוס, יכול לסייע.
לא פעם, עמדת כוח/ניהול, משנה מנהלים


כוח משנה את האדם. אנשים אשר מגיעים לעמדות רמות במבנים עסקיים נוטים לתעדף את האינטרס האישי שלהם על פני זה של האחרים, לא לקחת בחשבון את הפרספקטיבה של הקולגות ואף להתעלם מרגשותיהם. ברגע שהם חשים איום הם פועלים, לעיתים באגרסיביות כדי לשמר את כוחם.
יש מנהלים עם אגו מנופח, גורם לחברה לנזק


חברות רבות אינן מעריכות דיה את הנזק שמנהלים מנופחי-אגו ואף שיכורי כוח עלולים לגרום לחברה, בעיקר כאשר עליהם לעבוד כחלק מצוות. מנהל שכזה עלול לפנות להשתלחויות והתנצחויות כאשר הוא חש איום על עמדתו. מאבקי כוח בקרב צוותי ניהול הם כה נפוצים, עד כדי שלעיתים, הפרודוקטיביות של אותם מנהלים נמוכה יותר מאלו שנמצאים נמוך בהיררכיה הארגונית. ארגונים יכולים להפחית את החיכוך והקונפליקטים בין מנהלים, על ידי סלילת נתיב משותף וחלוקת תפקידים ברורה. אפשר ללמוד על זה בסדנאות ODT למנהלים וצוותים של צל הדרך.
במידה ויש לך דילמה בעניין


תוכל ליצור קשר ,חדד לנו את הבעיה, וננסה לעזור מניסיוננו המצטבר.

סנפלינג

טיולי אופניים

ODT

טיול מודרך

ימי גיבוש

טיולי ג'יפים

פיתוח צוות