top of page
פעילות ODT למבוגרים

פעילות ODT למבוגרים:
משימות מורכבות מאסטרטגיה

משימות אימון קבוצתי למבוגרים: אתגר מחשבתי קבוצתי.

פעילויות ODT (Outdoor Team Building) למבוגרים הן דרך יעילה לשפר את הדינמיקה הקבוצתית ברמה הפסיכולוגית. פעילויות אלו מתקיימות בחוץ וכוללות שורה של אתגרים, משימות פתרון בעיות ותרגילים גופניים הדורשים שיתוף פעולה, תקשורת ועבודת צוות. היתרונות הפסיכולוגיים של פעילויות ODT בדינמיקה קבוצתית הם משמעותיים ויכולים להיות בעלי השפעה עמוקה על המשתתפים. להלן כמה נקודות מפתח כדי להדגיש את חשיבותן:

בניית אמון: פעילויות ODT כוללות לעתים קרובות אלמנטים של סיכון ואתגר המעודדים את המשתתפים לסמוך זה על זה לתמיכה ובטיחות. זה מטפח אמון בין חברי הקבוצה כאשר הם חווים את הפגיעות של הסתמכות על אחרים ואת הביטחון שהם נתמכים על ידי חבריהם לקבוצה.

שיפור תקשורת: תקשורת יעילה חיונית לדינמיקה קבוצתית מוצלחת. פעילויות ODT דורשות מהמשתתפים לתקשר בבהירות, להקשיב באופן פעיל ולהעביר את הרעיונות שלהם ביעילות. כאשר אנשים עובדים יחד כדי להתגבר על אתגרים, הם לומדים לתקשר בצורה פתוחה ויעילה יותר, מה שמשפר את התקשורת הקבוצתית הכוללת.

פתרון סכסוכים: במהלך פעילויות ODT, עלולים להיווצר קונפליקטים עקב הבדלים בדעות או גישות. חברי הקבוצה לומדים לנווט ולפתור קונפליקטים אלה בצורה בונה, תוך שיפור כישורי פתרון הקונפליקטים שלהם. יכולת חדשה זו ניתנת להעברה למקום העבודה ולהגדרות קבוצתיות אחרות.

מיומנויות משופרות לפתרון בעיות: פעילויות ODT מציגות למשתתפים משימות שונות של פתרון בעיות הדורשות חשיבה יצירתית וביקורתית. כאשר אנשים עובדים יחד כדי למצוא פתרונות, הם מפתחים כישורי פתרון בעיות שניתן ליישם בהקשרים שונים.

פיתוח מנהיגות: פעילויות ODT מספקות הזדמנויות למשתתפים להיכנס לתפקידי מנהיגות. זה מאפשר לאנשים לתרגל מיומנויות מנהיגות כגון קבלת החלטות, האצלה והנעת חברי צוות. מנהיגות אפקטיבית בתוך הקבוצה יכולה להשפיע באופן משמעותי על הדינמיקה שלה.

בניית לכידות קבוצתית: השתתפות בפעילויות מאתגרות יחד מטפחת תחושת שייכות ולכידות קבוצתית. כאשר אנשים מתגברים על מכשולים באופן קולקטיבי, הם מפתחים תחושה משותפת של הישג ואחווה, ומחזקים את הקשר הקבוצתי.

הפחתת מתח ורווחה: פעילויות חוץ בטבע נקשרו להפחתת רמות הלחץ ולשיפור הרווחה הנפשית. עיסוק בפעילויות ODT יכול להשפיע באופן חיובי על המצבים הפסיכולוגיים של המשתתפים, ולהוביל לדינמיקה קבוצתית חיובית יותר בסך הכל.

מודעות עצמית מוגברת: פעילויות ODT לעתים קרובות דוחפות אנשים מחוץ מאזורי הנוחות שלהם, מה שמוביל למודעות עצמית מוגברת ולצמיחה אישית. ככל שהמשתתפים הופכים מודעים יותר לנקודות החוזק, החולשות וסגנונות התקשורת שלהם, הם יכולים להתאים את ההתנהגויות שלהם לאינטראקציות טובות יותר בקבוצה.

העצמה ומוטיבציה: ביצוע מוצלח של משימות מאתגרות בפעילויות ODT מעצים אנשים ומחזק את הביטחון העצמי שלהם. תחושת הישג זו מתורגמת למוטיבציה ולהתלהבות מוגברת בתוך הקבוצה, ומניעה אותם להתמודד עם אתגרים נוספים יחד.

השפעה ארוכת טווח: לקחים שנלמדו במהלך פעילויות ODT יכולים להיות השפעה מתמשכת על הדינמיקה הקבוצתית. המשתתפים עשויים לשאת את הכישורים והתובנות שנרכשו באינטראקציות היומיומיות שלהם, מה שהופך את הקבוצה ליותר יעילה, מגובשת ופרודוקטיבית בטווח הארוך.

לסיכום, פעילויות ODT מציעות הזדמנויות חשובות למבוגרים לעסוק בחוויות קבוצתיות משמעותיות המקדמות אמון, תקשורת, פתרון בעיות ומנהיגות. יתרונות פסיכולוגיים אלו תורמים לפיתוח דינמיקה קבוצתית בריאה ופרודוקטיבית יותר, המיטיבה עם המשתתפים הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית.

לכל קבוצה או צוות יש דרישות שונות כדי להגיע למטרת יום הגיבוש.

צברנו פה ניסיון של שני עשורים במגזר העסקי, חברות הייטק ועוד
נשמח לעזור בגיבוש הרעיון.

WhatsApp צור קשר 

בחירת המשימות שיביאו את הצוות לתובנה הנכונה
אפיון בקשה
עזרה וחידוד המטרה
לגיבוש הקבוצה
 • טיולי אופניים לקבוצות כחוויה ליום גיבוש:
  החוויה. הצפייה בנופים דרך החלון רחוקה מלהיות אמיתית כמו טיול רגלי. אבל כמה כבר אפשר ללכת בלי להתעייף? הפתרון: אופני הרים. לראות את הטבע מקרוב וממש לגעת בו, לגמוע מרחקים במהירות שלא מטשטשת את הנוף, לעצור ולהריח פרח ולשמוע הדרכה מרתקת על הסביבה וזאת בלי לגרום לפקקי תנועה, ונוסף על כך - אולי הדבר הכי חשוב - לעשות פעילות גופנית בריאה. ב"צל הדרך" הכנו עבורכם מסלולים משולבים של טיולי אופניים לקבוצות, מסלולי אופניים והשכרת אופניים לכל כמות נדרשת.
 • האופניים משתלבות בתוכניות מגוונות:
  טיול אופניים יכול להיות למטרת גיבוש קבוצה. טיול אופניים יכול להיות במסגרת סדנת ODT או כחלק מטיול ארוך ובו מגוון פעילויות בטבע. טיול אופניים יכול להיות כחלק מפעילות פיתוח צוות מנהלים ועובדים בחברה. יום שכולו רק כיף ואהבה לטבע. טיול אופניים עם לינה. טיול אופניים למבוגרים וילדים. טיול אופניים לחברות, ארגונים עסקים, משפחה וקבוצות ילדים ונוער. מ - 2 עד 1000 רוכבים. טיול אופניים במגמת ירידה. טיול אופניים לקבוצות מבית ספר, לתלמידים מכיתות ז' עד יב'. בר מצווה מתגלגלת עם החתן והאורחים. טיול אופניים לאור ירח.
 • מה תקבלו בטיול אופניים מאורגן?
  הכנו עבורכם מסלולים של טיולי אופניים לקבוצות, מסלולי אופניים והשכרת אופניים לכל כמות נדרשת. הצוות שלנו ידאג להכין עבורכם אופני הרים, קסדה, ג'יפ מלווה צמוד ומורה דרך מוביל וכמובן ביטוחים כחוק. אנו ערוכים לקבוצות של 20 עד 500 רוכבים.
 • איך מתנהל טיול האופניים?
  הטיול מתחיל בהיכרות עם הצוות, עם הוראות בטיחות וחלוקת האופניים (תהליך שאורך כרבע שעה). לאחר מכן יוצא המדריך בראש הטור וכל אחד מוצא את מקומו ללא צפיפות. במהלך הרכיבה נעצור לשם מנוחה, הסברים ושתייה. הטיול מתנהל לפי חוזה מנכל של משרד החינוך.
 • איזה ניסיון צריך כדי להיות חלק מטיול אופניים קבוצתי?
  כל מה שצריך זה לדעת לרכב על אופניים ואין צורך בניסיון מוקדם ברכיבת שטח. יש להגיע עם הרגשה חיובית ורמת כושר של אדם המסוגל ללכת למסעדה המרוחקת ק"מ אחד. במידה ואתה או את מארגנים את הטיול,צור קשר וקבל יעוץ .
 • היכן מומלץ לטייל?
  בעונת החורף והאביב אנו מציעים לטייל באחד מן המקומות הבאים: דרום מדבר יהודה, שפלת יהודה, נחל פרצים, נחל סדום, נחל אמציה, נחל צין, יער בריטניה או שמורת הבשור. רצוי להתקשר ולקבל יעוץ מנסיון של 20 שנות עבודה בתחום. אנחנו יכולים להשתלב בתוכניות שלכם.
 • האם יש רכב לווי צמוד לרכוכבי האופניים?
  יש רכב שטח צמוד לקובצת הרוכבים.הרכב משמש את הרוכבים להובלת ציוד,רכב להחלפת אופניים ותיקון,הרכב משמש את הרוכבים שמעונינים לעלות לרכב מכל סיבה.
 • האם יש מדריך לקבוצה שמכיר את המסלול?
  לכל טיול אופניים מצטרף מדריך שמכיר את מסלול האופניים. המדריך יעצור את הקבוצה במקומות מוצלים. המדריך יעצור במקומות שצריך לרדת מהאופניים כדי לשמור על כללי בטיחות. והחשוב מכל המדריך יפתח את העניים לסביבה החדשה בעזרת הדרכה על המקום.
 • האם יש ביטוח על פעילות האופניים?
  יש ביטוח על טיולים מאורגנים.כל טיול מתחיל בהדרכה על בטיחות במסלול. רוכבים שמגיעים לטיול אופניים מאורגן חייבים לשמור על הכללים שימסרו במסלול ובמהלך הרכיבה. במידה ומשכירים אופניים באופן אישי,אין ביטוח על הרוכב.
 • באיזה זמן בתוכנית של היום, כדי לשבץ את הרכיבה באופניים?"
  בימי הקייץ רצוי בשעות הבוקר או בשעות הפחות חמות בשעות הערב.
 • משך הרכיבה לקבוצות עובדים אקראי?
  משך זמן הטיול תלוי באופי המסלול.תלוי במזג האוויר. הממוצע כשעתיים עד שלוש שעות. ניתן להזמין טיול אופניים במגמת ירידה.
 • חברת צל הדרך מספקת בטיולי אופניים מאורגנים:
  אופניים מקצועיות קסדות הובלה ג'יפ מלווה לאורך המסלול הדרכה ביטוח על כלל הפעילות
bottom of page