פעילויות מגבשות לקבוצה

פעילות משפחתית מגבשת

בישראל קיימת תרבות עשירה של טיולי משפחות בסופי שבוע ובימי חול המועד בחגים הארוכים ( סוכות, חנוכה, פסח ). הדבר מאופיין בקבוצות של מספר משפחות, כמה עשרות אנשים, היוצאים באופן קבוע לטיולים ומחנות ברחבי הארץ. פעילות זו מבורכת ומקדמת מספר ערכים חשובים בחייו של האזרח במדינה: 

 • מעורבות חברתית

 • שמירה על החי והצומח

 • אהבת הארץ

 • ערכים של חברות ורעות

 • ועוד...

במציאות העכשווית, כאשר כולנו צמודים למסכים, לסמרטפונים, מחשבים או לטלוויזיה, קשה יותר ויותר למצוא רעיונות מקוריים ומעניינים כיצד לגבש את המשפחה ולמצוא תכנים אטרקטיביים אשר יהוו תחליף מעניין. גם באותם טיולים אנו מוצאים את כל מי שלא נוהג דבוק למכשיר הנייד שלו וכמעט שלא מרים את הראש....

באוניברסיטת סטנפורד המפורסמת שבארה"ב בוצע לפני שנים בודדות מחקר יוצא דופן הבודק את השפעתה של היציאה לטבע על אנשים ( קבוצת המחקר היתה אנשים עירוניים ).

התוצאות היו ברורות ובשפה מקצועית "מובהקות": הנבדקים שיצאו לטבע, הראו שיפור הן במצבם הנפשי על פי השאלונים, והן ברמת הפעילות המוחית בחלק שאחראי על שקיעה במחשבות עגומות. אחד מהחוקרים המרכזיים שעמדו בלב המחקר טען כי התוצאות "מעידות שיציאה לסביבה טבעית יכולה להיות דרך קלה וכמעט מיידית לשיפור מצב הרוח".

 

פעילות משפחתית מגבשת יכולה לשנות דפוסי חשיבה ולחזק את הקשרים המשפחתיים והקבוצתיים. הרעיון המרכזי הוא להוסיף לאותם מפגשים משפחתיים או חברותיים תכנים ועניין ללא מגבלות של נגישות עם יכולת להתאים כל פעילות לכל מקום ואתר במדינה.

 

גיבוש קבוצתי/ משפחתי מעניק אושר ותחושת בטחון, שיתוף פעולה בין בני המשפחה או החברים, ויתורים זה לזה, הפגנת של אכפתיות ומעורבות בחיי המשפחה תורמים להעצמה אישית, אשר משפיעה על המשפחה/ קבוצה כולה ויוצרת מערכת הרמונית אשר מתפקדת בצורה נעימה יותר.

על מנת למצוא פעילות קבוצתית מגבשת אשר תותאם באופן מדויק לצרכים שלכם, אתם מוזמנים לפנות ליגאל בן דניאל, מנכ"ל חברת 'צל הדרך'. אנחנו נמצא ביחד אתכם את הפעילות המתאימה ביותר. אתם מוזמנים לפנות בטלפון 050-5405049 או צור קשר.

צור/י קשר וביחד נצא לדרך
arrow&v
arrow&v

הרחבה על סוגי הפעילויות

למי אנחנו מציעים פעילות קבוצתית מגבשת?


הפעילויות שלנו מותאמות להרכבים משתנים של משפחות או קבוצות: משפחה מצומצמת, משפחה מורחבת או כמה משפחות שהתארגנו יחדיו. אנו נרכיב עבורכם, פעילויות מגבשות לקבוצה אשר מותאמות לגילאים השונים ולאופי המשפחה. הפעילות שתיבחר תכלול פעילות המדרבנת תקשורת בין דורית בתוך המעגל המשפחתי ודינמיקה קבוצתית המשלבת בין גילאים שונים ויוצרת תמיכה הדדית ושיתוף פעולה.
מה הפעילות המשפחתית נותנת לחברי המשפחה?


 • הפעילות השיתופית נותנת לחברי הקבוצה תרגול של מיומנויות וכישורים סוציאליים.
 • מחזקת את שיתוף הפעולה, קומוניקציה טובה יותר, ואת היכולת לעבוד כצוות.
 • מקדמת לקיחת אחריות אישית והקשבה.
 • מוציאה מהמשתתפים כישורים הנחוצים לניהול מערכות יחסים בתוך התא המשפחתי המצומצם או הרחב.
 • כיף......
איזה סוגי פעילות ניתן לעשות?


אנחנו ב'צל הדרך' מאמינים שלכל משפחה/ קבוצה יש להתאים את הפעילות המדויקת וההולמת ביותר לפי הדרישות והצרכים הספציפיים. אורך הפעילות וסוג הפעילות משתנה ויש מספר פעילויות שאנו מאמינים שעוזרות לפתח את ההווי המשפחתי בצורה הטובה ביותר:

 • טיולי אופניים – משחררים ומאווררים את הנפש תוך כדי דיווש בנופים עוצרי נשימה.
 • טיולי ג'יפים – טיולים המשולבים באתגרים משחקיים, חוויה יוצאת דופן המשלבת בין אתגרים לתצפיות על בעלי חיים והכרת הארץ והטבע.
 • סדנת בישול בטבע – בסדנא ייחודית זאת, שמים דגש על שיתוף פעולה, המטרה הסופית היא הכנת ארוחה משותפת, אך הדרך של הכנת הארוחה היא המנה העיקרית, רוכשים מיומנויות של הדלקת אש ושליטה באש, בטיחות וניתן אף להוסיף אתגרי בישול ומשחק.
 • פעילות משחקי חשיבה – פיתוח היצירתיות, עוזר בפתרון בעיות בתוך הדינמיקה המשפחתית ומדגיש את החשיבות של שיתוף פעולה.
אתם מוזמנים לפנות אל יגאל בן דניאל ולבנות יחד את הפעילות המתאימה


על מנת למצוא פעילות קבוצתית מגבשת אשר תותאם באופן מדויק לצרכים שלכם, אתם מוזמנים לפנות ליגאל בן דניאל, מנכ"ל חברת 'צל הדרך'. אנחנו נמצא ביחד אתכם את הפעילות המתאימה ביותר. אתם מוזמנים לפנות בטלפון 050-5405049 לאווצפ או שיחה או במייל tselgo@gmail.com

השקעה בפיתוח צוות

להצטרף אחד לשני זו התחלה טובה.

להישאר ביחד זו התקדמות.

לעבוד ביחד זו הצלחה.

לפרטים נוספים

ימי גיבוש לקבוצות

 תופתעו לגלות שדרך המשחק מתעוררות כל התכונות של צוות

לפרטים נוספים

לשבור שיגרה

צל הדרך מארגנת ומבצעת את תוכנית הטיול בהתאמה אישית ללקוחות בודדים ולקבוצות מאורגנות

לפרטים נוספים

פעילות גיבוש ODT

יש לזכור שאף אחד מאיתנו לא חכם כמו כלל הצוות

לפרטים נוספים

  כל הזכויות שמורות  Ⓒ   לצל הדרך-צא לדרך :סדנאות פיתוח צוות ,ימי גיבוש, טיולי אופניים והדרכת טיולים 1994-2021