Image by Nick Fewings

סדנת  O.D.T  או   OUTDOOR TRAINING

מגוון רחב של סימולציות ומשימות מעולם ODT, אודיטי ,

סדנאות OUTDOOR TRAINING תרגום לעניין: אימון מחוץ למסגרת.

מספקות חוויה ייחודית הכוללת, ההתנסות והכרות עם הצוות מזווית שונה. ניתן לשלב את הטבע הסביבה. הסדנאות הללו פונות לקהל של הייטקיסטים, חדרי מורים, סניפי בנק,  חברות שיש בהם צוותים.

מנהלים רבים חושבים שהדרך הטובה ביותר להגדיל את התפוקה בחברה היא באמצעות תגמולים וכסף – בעני זאת טעות או גישה שפותרת את הבעיה לזמן קצר.

חשוב לשלם לעובד מה שהוא מרגיש שהוא שווה אחרת הוא ממשיך לחפש ולדלג.

צוות עובדים שיש בו מוטיבציה פנימית, צוות עובדים שהתגמולים שלו הם הנאה מהגילוי ואתגר שיתוף הפעולה, הוא צוות הרבה יותר פרודוקטיבי לארגון או לחברה.

במילים אחרות, שיטת המקל והגזר מאחורינו, עברו הימים של הנחתת פקודות מנהל. בעבר, התייחסו לקבלת החלטות וביצוע פעולות כאל תהליך היררכי, אנשים בראש הפירמידה קבלו החלטות ואילו העובדים בתחתית הפירמידה היו צריכים לציית להוראות.

 

כיום, בעידן של פריחת האינטרנט וזמנים של שקיפות כמעט מוחלטת, ישנה דרישה מצוות העובדים להיות מעורב, ולקבל אחריות על משימות, שותפים לקבלת החלטות  ותהליכים בארגון, בשפה הישראלית-ראש גדול.

כיום, אין אנו יכולים להסתמך על הוראות מנהל. כדי להשיג את מבוקשינו ומטרתנו בחברה מנהלים נאלצים לעבוד בשיתוף פעולה עם צוות העובדים, ליזום פגישות פרטניות ומפגשים קבוצתיים, סיעור מוחות בנושאים שונים, להקשיב, לשוחח ולשפר את תנאי העובדים.

 • ניתן לשבת ולשתות יחד כוס קפה או בירה קרה מול שקיעה בחוף הים.

 • ניתן לספק לעובדים הזמנה למלון או למסעדה.

 • אבל תחשבו חסר פה משהוא? 

 • חסר תבלין שבאמת מחבר בין כלל הצוות, ממש כמו תבשיל בקדרה.

 • פה בדיוק, אנחנו צל הדרך נכנסים לתמונה.

יוצרים אטרקציה בין כלל חברי הצוות ,מתוך משחק או אתגר שמחבר את כולם  להצלחה.

 

 • הווליום של המשימות והאתגרים, עולה על ציר הזמן של הפעילות,

 • הדבר מוציא מחברי הצוות אנרגיות מתפרצות ממש חיוביות.

 • כיף להיות בחברת צוות שמח שמרגיש שהוא winner.

עבודה על ועם ערכים - אחת השיטות העבודה למתקדמים.

 

 עבודת צוות בשילוב ערכים, מבוססת על משחקי קבוצה שמטרתם היא חינוך.

עובד חדש שמגיע לחברה, הוא מגיע למקום שיש בו דינמיקה למצוינות אבל בדרך מאוד מסוימת. את זה העובד מהר מאוד יצטרך ללומד.

באמצעות אתגר כמון גיבוש פעולה, תקשורת בן אישית, מנהיגות ועוד.

משיגים את המטרה ,מתחרים בצוות האחר לפי סולם ערכים, דורש סבלנות מהמשתתפים.

בכל פעילות מציינים על איזה ערך רוצים לעבוד עם הקבוצה,

ומתאימים משימות אשר יצריכו מהמשתתפים למצוא פתרון יעיל כדי להשיג יעד או מטרה, בלי להפר את הערכים שנלמדו...מאתגר.

תובנות שניתן ללמוד מפעילות ODT

 • משימות ואתגרים, בניית צוות מעודדים יצירתיות. פעילויות אלה לעיתים קרובות מטפחות חשיבה יצירתית לדרכים טובות או יעילות יותר להשלמת המשימות.

 • פעילות odt מגדילה את התפוקה לאחר כל אימון. כאשר חברי הצוות קרובים, הם טובים יותר בעבודה משותפת ועוזרים זה לזה לבצע את המשימות והיעדים.

 • החיבור בין חברי הצוות, מוביל לתקשורת טובה יותר. התקשורת בין חברי הצוות משתפרת מכיוון שהעובדים מכירים זה את זה ברמה שאינה עבודה, מתוך התנסות במשימות ואתגרים.

 • סדנאות ODT מלמדות אותנו, לייצר פחות לחימה. חברי הצוות נוטים יותר להתמודד עם חילוקי דעות ברמתם במקום לקחת אותם למנהל הצוות, או לתת להם לצאת מכלל שליטה. באימון חברי הצוות לומדים חשיבה ופתרון מתוך התבוננות על מה שנעשה. הדיון מוביל לפתרון ותובנה.

 • האתגרים הם הדבק שמגבירים את המוטיבציה. לקחת הפסקה ולצאת מהשגרה היומיומית יכולה תמיד להניע.  אבל עשייה משותפת יכולה לעזור להניע את כל הצוות למציאות טובה יותר.

 • פעילות פיתוח צוות המשולב במשימות ODT , בונה אמון בקרב העובדים. פעילויות אלה מראות לעובדים שלכל אחד מהם יש נקודות חוזק והם הרבה יותר חזקים ביחד מאשר כיחידים.

 • מפתחים כישורים למציאת פתרון בעיות במשותף עם כלל חברי הצוות. העובדים חייבים לחשוב מחוץ לקופסה. כך, הגדלת יכולות של כלל הצוות להבין שכל משימה דורשת לא פעם תוכנת לפני ביצוע. התובנה מחלחלת לכלל המשתתפים.  בשלב זה לחשוב ולבצע פעולות ואתגרים כצוות.

בדרך כלל מכוונים למשימה שגורמת לאי אילו דילמות.

במידה ומתעוררת בעיה, עושים פסק זמן קצר ודנים באירוע.

 

 • איך ניתן לשפר את תהליך הלמידה בשילוב הערכים החשובים לקבוצה 

 • ממתינים לסיום המשימה ויושבים לשיחת עיבוד במעגל.

 • מה חווינו .

 • איך הדברים משתקפים בחיינו.

 • מה ניתן לקחת ליום יום.

 • התוצרים יוצאים מהקבוצה ,מתוך ההתבוננות שהם חווים ומרגישים.

הנחייה ועיבוד - מנחה טוב בעיבוד פועל תוך שימוש באמפתיה, רגישות והקשבה.

לכל  צוות יש דרישות שונות כדי להגיע למטרה 
צברנו פה ניסיון של שני עשורים במגזר העסקי, חברות הייטק ועוד.

בוא נתחיל בתהליך גיבוש הרעיון:
Surfers

צור עימנו קשר מהיר

Rusty Window Frame
בחירת המשימות שיביאו את הצוות לתובנה הנכונה
Tropical Flower
עזרה באפיון בקשה
 חידוד המטרה
לגיבוש הצוות

שאלות,טיפים ותובנות

האם ניתן להזמין את הפעילות לכל מקום בארץ?


כן, אנחנו ניידים ומגיעם לכל מקום שתבחרו.
האם צריך להזמין מראש?


סדנאות מסוג זה, דורשות הכנה ספציפית לקבוצתכם. אתם יוצרים קשר, אנחנו מקבלים תמונה על אופי הצוות והמטרת האימון. מעבירים לכם את התוכנית וקובעים יום,ונקודת מיפגש.
ניתן לשלב: עבודה על ועם ערכים...


עבודת צוות בשילוב ערכים, מבוססת על משחקי קבוצה שמטרתם היא חינוך. באמצעות אתגר כמון גיבוש פעולה, תקשורת בן אישית, מנהיגות ועוד. בכל פעילות מציינים על איזה ערך רוצים לעבוד עם הקבוצה, ומתאימים את המשימות לצוות. בדרך כלל מכוונים למשימה שדורשות שיתוף פעולה,והליכה לאי אילו דילמות בצוות. במידה ומתעוררת בעיה, לוקחים פסק זמן קצר ודנים באירוע. כיצד ניתן לשפר את תהליך הלמידה בשילוב הערכים החשובים לקבוצה או שממתינים לסיום המשימה ויושבים לשיחת עיבוד.

 • משחזרים מה היה.
 • מה עבר בין המשתתפים.
 • איך הדברים משתקפים בחיינו.
 • מה ניתן לקחת ליום יום.
הנחייה ועיבוד - מנחה טוב בעיבוד פועל תוך שימוש באמפתיה, רגישות והקשבה.
כמה מיוחד ללמוד על החיים בעזרת רכיבה על אופניים?


​.חייבים למצוא איזון .אם נשענים יותר מדי לצד אחד, נופלים .גם אם נופלים - יש לקום ולנסות שוב בהתחלה נופלים הרבה, אבל כשצוברים ניסיון אפשר להגיע למרחקים אם מסתכלים למטה על האדמה, במקום להסתכל ישר קדימה מאבדים שיווי משקל ונופלים כשיש עיקול בדרך, צריך לזרום אתו, להתכופף מעט לכיוונו אסור להילחם בו ולהישען לצד השני, כי אז אפשר ליפול יש אנשים שרוכבים על אופניים רק בשביל הכיף והריגוש שבדבר אבל אופניים בעצם עוזרים לנו להגיע למחוז חפצנו .האופניים לא זזים מעצמם כשאתם ממש טובים, אתם יכולים לעשות פעלולים אחרי שרוכבים על אופניים המון זמן, אפשר להתחיל לעשות את הדברים המיוחדים, כמו להרים את הגלגל הקדמי ולנסוע רק על הגלגל האחורי רכיבה בירידה יכולה להיות מהנה ומרגשת, אבל רק רכיבה בעלייה מחזקת את השרירים אי אפשר להמשיך בזה לנצח לסיכום: כל אחד יכול להתחבר לאופניים ולגלות את עצמו
סדנאות בישול בטבע כמשימה לצוות:


סדנאות בישול שמות דגש, על שיתוף פעולה של כלל המשתתפים סביב מטרה אחת בישול ארוחה משותפת, אולם בסדנאות הבישול בטבע הדגש אינו רק על המאכלים ושיתוף פעולה אלא על רכישת מיומנויות שונות: בטיחות, טכניקות של שליטה באש , חיזוק הקשר בין חברים . החשוב מכל הבישול בטבע מעניק חוויה וארוחה מיוחדת. סדנאות בישול בטבע עם מתכונים שונים לבחירה.

סנפלינג

טיולי אופניים

ODT

טיול מודרך

ימי גיבוש

טיולי ג'יפים

פיתוח צוות