top of page

חשוב לא לאבד את האוריינטציה גם בניהול.

התמקדו בשיפור מתמיד: אמצו חשיבה צמיחה והתחייבו לשיפור מתמיד. הכירו בכך שניתן לפתח מיומנויות ניהוליות לאורך זמן באמצעות תרגול, משוב ולמידה מטעויות. היו פתוחים להתנסות, לשקף את התוצאות ולהתאים את הגישה שלכם לפי הצורך.

מצא מנטור: חפש הדרכה ממנהל או מנהיג מנוסה יותר שיכול לשמש כמנטור שלך. הם יכולים לחלוק את התובנות שלהם, לספק עצות ולעזור לך לנווט באתגרים. ללמוד ממישהו עם ניסיון יכול להיות מועיל מאוד.

בנה רשת תומכת: הקף את עצמך ברשת תומכת של עמיתים, עמיתים או מנהלים אחרים. השתתף בדיונים, שתף חוויות ולמד מאחרים שהתמודדו עם אתגרים דומים. רשת זו יכולה לספק הדרכה, עצות ועידוד לאורך כל הדרך.

סדנאות מנהלי צוותים: לשיפור התקשורת, אימון וחונכות והרגש לזולת.
 

כדי לשפר את המנהיגות שלך כמנהל, הנה כמה תכונות ורעיונות שכדאי לקחת בחשבון:

תקשורת: תקשורת יעילה חיונית למנהיגות. היה ברור, פתוח ושקוף בתקשורת שלך עם הצוות שלך. הקשיבו באופן אקטיבי, ספקו משוב והבטיחו שהמידע זורם בחופשיות לשני הכיוונים.

אינטליגנציה רגשית: פתח אינטליגנציה רגשית כדי להבין ולנהל את הרגשות שלך ושל אחרים. זה כולל אמפתיה, מודעות עצמית ויכולת לבנות מערכות יחסים חזקות עם חברי הצוות שלך.

חזון ואסטרטגיה: נסחו בצורה ברורה את החזון והיעדים עבור הצוות או הארגון שלכם. פתח תוכנית אסטרטגית ותקשר אותה לצוות שלך, וודא שכולם מבינים את תפקידם בהשגת היעדים.

הובל על ידי דוגמה: הצג את ההתנהגות ואת מוסר העבודה שאתה מצפה מהצוות שלך. פעל ביושרה, היה אחראי על מעשיך ופעל על פי התחייבויותיך. הפעולות שלך יעוררו השראה ויניעו את חברי הצוות שלך.

העצמה והאצלה: האצל משימות ואחריות לחברי הצוות שלך, נותן להם את ההזדמנות לגדול ולהתפתח. העצים אותם לקבל החלטות ולקחת בעלות על עבודתם, תוך מתן תמיכה והכוונה בעת הצורך.

למידה מתמשכת: טפח תרבות של למידה מתמשכת בתוך הצוות שלך. לעודד התפתחות אישית ומקצועית, לספק הזדמנויות הכשרה ולקדם שיתוף ידע.

כושר הסתגלות: היו מסתגלים ופתוחים לשינויים. בסביבה העסקית המהירה של היום, היכולת לאמץ שינויים ולנווט באי ודאות היא חיונית. עודדו את חברי הצוות שלכם להיות גמישים ולאמץ אתגרים חדשים.

אמון ושיתוף פעולה: בנה אמון בצוות שלך על ידי אמין, הוגן ומכבד. עודדו שיתוף פעולה ויצירת סביבה שבה נקודות מבט מגוונות מוערכות ורעיונות יכולים לפרוח.

אימון וחונכות: תמכו בצמיחה ובהתפתחות של חברי הצוות שלכם באמצעות אימון והדרכה. ספק הדרכה, משוב בונה ועזור להם לזהות אזורים לשיפור והזדמנויות לצמיחה.

הכרה והערכה: הכירו והעריכו את התרומות של חברי הצוות שלכם. חגגו את ההישגים שלהם, ספקו משוב ותגמלו את המאמצים שלהם. זה יטפח תרבות צוות חיובית וחדורת מוטיבציה.

זכרו, מנהיגות היא מסע מתמשך של צמיחה והתפתחות. חפש ברציפות משוב מהצוות שלך, חשב על הביצועים שלך, והיה פתוח ללמידה ולשיפור כישורי המנהיגות שלך.

הערה חשובה:
זכור, כמנהל ראשי, תפקידך הוא לעורר השראה ולהוביל את הצוות שלך כדי להשיג את המיטב. בניית סביבה חיובית ותומכת תתרום למעורבות גבוהה יותר של העובדים, למוטיבציה ולפרודוקטיביות.

 

מחפשים חברה עם ניסיון וידע רב בתכנון וביצוע פעילויות צוותיות לעובדים ? האם אתם רוצים ליצור פעילות שהיא לא רק 'כיף' אלא תביא גם ערך מוסף למנהלים, תגבש ותעשיר אותם כצוות מנצח.

אתם מוזמנים לפנות ליגאל בן דניאל, מנכ"ל חברת 'צל הדרך', יועץ ארגוני ומנחה קבוצות. יגאל יבנה יחד אתכם יציאה לצוות אשר תתאים באופן הטוב ביתר לאופי הארגון שלכם ולעובדים שלכם. 

אתם מוזמנים לפנות בטלפון WhatsApp  050-5405049 

bottom of page