Team%2520Talk_edited_edited.jpg

"אף אחד לא יכול לשרוק סימפוניה, נדרשת תזמורת שלמה לנגן אותה" ה. אי. לוקוק

מה זה ODT ? מה זה פעילות ODT לגיבוש ופיתוח צוות?

OTD זה לצאת החוצה וליהנות מכל היתרונות שאפשר להשיג רק בפעילויות בטבע.

פעילויות odt – Out Door Training לפיתוח וגיבוש צוות מתקיים  מחוץ למשרד.

למה לעבור מחדר הישיבות אל תוך חדר עוד יותר קטן כדי לבצע פעילות לפיתוח או גיבוש צוות?

יותר ויותר מחקרים מראים שלצאת החוצה אל המרחבים יש יתרונות ייחודים...

פעילות גיבוש בעזרת: סדנת ODT

מלבד ימי גיבוש הכוללים טיולי אופניים ראנג'רים,טיולי ג'יפים גמלים אנו מציעים פעילות ייחודית שנקראת ODT ראשי תיבות של Out Doot Training, או איך שאנו קוראים לזה אימון מחוץ לקופסא.


סדנאות ODT, אלו סדנאות שיוצרות עולם משחק לכלל הקבוצה, עם תבונה בצידה, נפגוש שם שיתופי פעולה,

בריתות,תקשורת בין אישית,הקשבה לאחר, יחסי אימון. חלק מהמשימות יש בהם מרכיבי חשיבה בשילוב פעילות פיזית קלה. המתקנים בנויים מחבלים , לוחות עץ, כדורים משטחי משחק ועוד.

מנחה מקצועי מוביל את המשתתפים בין משימה אחת לאתגר הבא. מה שמתרחש בסדנאות ODT שכל משימה גורמת לצוות לשתף פעולה ולהיות ערני כלל החברים כדי להשיג את המטרה של האתגר.

בגמר המשימה המנחה מתבונן מהצד ופותח שיחה קלה על מה שיתרחש ,הצוות מחדד מה הגורמים שגרמו להצלחת או חוסר הצלחה. לאור התשובות הצוות עובר לתרגיל הבא. התרגיל עולה שלב ברמתו. על הבסיס של ההתנסות והתובנה שנלמדה בתרגיל הקודם הצוות נכנס לביצוע. לנו חשוב להראות את ההצלחות של הצוות בזמן אמת.

הצוות מהר מאוד לומד לעבוד יחד, להיות מסונכרן , הצוות מגלה את החזקות  ועל מי ניתן לסמוך או לחזק. בדרך כלל בשלב הזה הצוות מחזק את הברית הקיימת , מתחזקת הסולידריות בין חברי הצוות,דבר שמשפיע גם ביום למחרת במקום העבודה.

צוות שעובד במשרד לא תמיד יודע ומכיר את היכולות של החברים לעבודה. צוותים שעוברים את סדנת ODT מספרים:

  • " ברגע שסיממנו את המשימות, יש לי הרגשה שאנחנו מסוגלים לבצע כל משימה"

  • " אני סומך על הצוות שלי

  • " היום התגלו היכולות של הצוות באמת".

צוות שמעוניין לעבור אימון מחוץ למשרד, יוצא ממרכז הנוחות והמקום הבטוח...אל מקום טוב יותר מהמשרד, השטח הפתוח, הטבע מסביב, כיבוד גם יש...כולם נכנסים לרוח ספורטיבית ומתחילים ליצור דברים מרתקים כצוות.

סדנאות ODT משלבות עבודת צוות סנכרון בין חברי הצוות וחשיבה מחוץ לקופסה. הפעילות יכולה להתקיים בכל מקום בארץ ,פרקים, יערות קק"ל, חוף ים, בתוך הים, במערות.אנחנו מגיעים למקום המפגש כמה שעות לפני בואכם למתחם ומארגנים את המתקנים ומקבלים את פניכם באווירה טובה.

בואו נסכם

ניתן לסכם שפעילות גיבוש שמגיע מתוך עשייה משותפת חווייתית, פותחת את ערוצי התקשורת בין כלל החברים. הרעיון מצד אחד לשחק משחק חיובי שיש בו גם תובנה עם ערך. אתם השחקנים שרוקמים בריתות ותכניות כדי לנצח את הצוות האחר. התוצאות לא מאחרות להגיע והאנרגיה נשמרת.

נשמח שתיצרו איתנו קשר עוד היום, נשב יחד לשיחה נעימה, נבין את ה DNA  של הצוות המדובר , נוכל לבנות את היציאה בצורה מדויקת ביותר עבורכם.

מכים לשמוע צוות צל הדרך.

מה תקבלו בסדנת ODT
במידה ואתם מחפשים פעילות שוברת שיגרה לקבוצתכם
Surfers

WhatsApp צור קשר 

Rusty Window Frame

 בנית תוכנית במינון הנכון

ובמיקום המדויק

Tropical Flower

אפיון בקשה

עזרה וחידוד המטרה

לגיבוש הקבוצה

שאלות,טיפים ותובנות

מה זה פעילות ODT לגיבוש ופיתוח צוות?


חמשת היתרונות הבולטים של פעילויות ODT לפיתוח וגיבוש צוות עובדים:

  • יוצאים משיגת העבודה.
  • מכירים את חברים מזווית שונה.
  • חווים חוויה משותפת.
  • תוך כדי משחק מקבלים תובנות.
  • רואים את היתרון שיש בכל חבר צוות
פעילות ODT זה להפחית מתחים:


יציאה אל הטבע, שילוב של מרחבים, שדות ועצים בפעילות כייפית למטרת פיתוח וגיבוש הצוות על פי מחקרים: מפחיתה מתחים,. מורידה את קצב הלב ואת רמות הקורטיזול. וכתוצאה מכך מקרבת בין אנשים, משפרת את התקשורת בין חברי הצוות .
פעילות ODT זה להחזיר את מוטיבציה:


ישיבות ארוכות מול מסכים ועבודה קשה מחוללות את מה שחוקרים נוהגים לכנות בשם "עייפות מנטאלית". במקום לשתות קפה במשרד - צאו החוצה! מחקר מצא שאפילו התבוננות בצילומים של טבע יכולה לחזק ולהגביר את המוטיבציה והאנרגיה המנטאלית של אנשים. דמיינו עד כמה החיזוק הזה יהיה גדול יותר אם תחוו את הטבע באמת – מזג אוויר נעים בקיץ או בחורף, שדות, נוף הררי, חוף הים, מדבר, שמים כחולים ממעל... אתם חייבים להודות, אתם מרגישים יותר טוב כבר מעצם המחשבה על כך.
פעילות ODT זה לשפר את דרך ההסתכלות שלנו על דברים:


שינו במצב הרוח במשרד יכול להיות כמו משב רוח מרענן. מחקר שנערך באקדמיה הלאומית למדעים מצא שקבוצה קטנה שטיילה בטבע במשך 90 דקות בלבד דיווחה על ירידה בכמות המחשבות השליליות. פעילות ODT בשטח משפרת את דרך ההסתכלות שלנו על חברים על הבוס ועל עצמנו. באוניברסיטת מישיגן, מחקר שנערך מצא שהליכות בטבע בקבוצות מתקשרות אל שיפור בבריאות הנפשית ובתפיסה החיובית, ביחד עם ירידה ברמות המתח והדיכאון. בינתיים, באוניברסיטת גלזגו, חוקרים גילו שאנשים שהולכים, רוכבים על אופניים או רצים בטבע, הם בעלי סיכון נמוך יותר לבריאות נפשית לקויה.
פעילות ODT זה לשפר את המיקוד והיצירתיות שלנו:


ODT למטרת שיפור המיקוד, היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסה. "תראפיית הטבע" - דמיינו לעצמכם טיפול שאין לו שום תופעות לוואי, הוא זמין מאוד, ויכול לשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלכם את המיקוד, הריכוז והיצירתיות. קבוצה של עובדים לאחר יציאה ופעילות ODT בטבע יכולה לשפר את הצירתיות, הזיכרון והמיקוד. במחקר אחר, שלוש קבוצות ניסו כל אחת דרך שונה להירגע במקום מסוים, להירגע בהליכה בעיר, ולהירגע בהליכה בטבע. לאחר מכן, נחשו איזו קבוצה קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר במבחן הגהה? כמו כן, מחקר שהופיע ב Journal of Experimental Psychology מצא שהליכה מגבירה את היצירתיות.
פעילות ODT משפרת את הבריאות ומורידה מתחים מהצוות:


מחקרים מראים שחשיפה לטבע מפחיתה את הדלקתיות – שעלולה לגרום למחלות רבות. סקירת מחקרים שהופיעה ב 2010 מצא ראיות לכך שיציאה לטבע יש השפעות מיטיבות על תפקוד המערכת החיסונית האנושית. חברת צל הדרך מזמינה אתכם, קבוצות עובדים, קבוצות מנהלים, קבוצות נוער, מורים ומשפחות לחוות, להנות, לצאת אל הטבע, לשחק ולהנות בפעילות ODT מותאמת בדיוק עבורכם. פעילויות ODT לפי רמת קושי, כמה שעות עד כמה ימים בטבע. לפרטים נוספים אל תהססו ליצור קשר!

צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך

סנפלינג

טיולי אופניים

ODT

טיול מודרך

ימי גיבוש

טיולי ג'יפים

פיתוח צוות