Shopping with Protective Mask

חלוקי נחל נמשלים לצוות עבודה:
חלוקי נחל הן אבנים שנשחקו ועצבו מחדש בחיכוך מקביל, כל אחד השתנה בצורתו וגודלו... התפוחים רק עגולים 
יגאל בן דניאל

בניית צוות מנצח הוא חלומו של כל מנהל, הזמן המתאים ביותר לבניית
צוות מנצח הוא לפני ביצוע הפרויקט

מערכת היחסים בין חברי הצוות

בנו מערכת יחסים ציוותית מתפקדת באמצעות סדנאות לפיתוח צוות.

היכרות אישית עם הצד השני עוזרת מאוד. הרבה יותר קל לייחס כוונות שטניות למשהו מופשט ובלתי ידוע המכונה ״הצד השני״ או "העובד שאחראי על..." מאשר למישהו שמכירים אישית.

 

שיח עם חבר ללימודים או אפילו עם חבר של חבר שונה משיח עם אדם זר במקום העבודה.

ככל שתמהרו להפוך את ה"עובד הזר" למישהו שאתם מכירים כך יהיה איתו קל יותר. יהיה קל יותר להבין את מניעיו ונקודת המוצא שלו. יהיה בין חברי הצוות בסיס של אמון שאפשר להסתמך עליו, תוכלו לתקשר ביניכם בדרכים מוכרות ונוחות. יהיה לכם קל יותר לפרוק מתח בעזרת בדיחה או הערה לא רשמית.

אחת המטרות החשובות בסדנאות של צל הדרך לבניית צוות מנצח היא הכרות אישית בין המשתתפים, באמצעות יציאה אל הטבע אפשר להגיע לתוצאות מעולות!

 

הזמן המתאים ביותר לבניית צוות מנצח הוא לפני ביצוע הפרויקט

הזמן המתאים לבניית צוות מנצח ומערכות יחסים בין העובדים הוא לפני תחילת הפרויקט. להכיר את החברים, לגלות תכונות חדשות, לגלות מה אוהבים ומה לא אוהבים. למצוא דרכים להיפגש בצורה לא רשמית.

רחף מעל התמונה

שאלות,טיפים ותובנות

מניעת בעיות בצוות היא הדרך הטובה ביותר לבניית צוות מנצח:


מניעת בעיות היא הדרך הטובה ביותר לבניית צוות מנצח. התמודדות עם בעיות של תפיסה, רגשות, אגו ותקשורת, היא המטרה בסדנאות של צל הדרך לבניית צוות מנצח. הזמן הטוב ביותר לטפל ב"בעיות צוות", הזמן הטוב ביותר לבניית צוות מנצח הוא לפני תחילת הפרויקט, לפני שהבעיות הנפוצות שאנחנו בצל הדרך מתמודדים איתן כמעט בכל צוות, הופכות ל"בעיות של אנשים". כלומר, ליצור מערכת יחסים אישית וארגונית בין חברי צוות העובדים, שתשמש בולם זעזועים ותאפשר תפקוד בריא ורציף בעבודה משותפת.
בניית צוות מנצח על ידי התמודדות עם הבעיה


תמודדו עם הבעיה ולא עם האנשים. אם צוות העובדים רואים את עצמם כיריבים ובתחרות מתמדת בניהם יהיה קשה לבצע את הפרויקט. יש להתייחס לבעיה המהותית. במקרה כזה, כל מה שאחד העובדים אומר לגבי העבודה מתפרש כאילו הוא מכוון אישית כלפי העובד האחר. כל אחד מהצדדים ייכנס למגננה ולתגובה חריפה ויתעלם לחלוטין מהאינטרסים הלגיטימיים של הצד השני. דרך אפקטיבית יותר היא לחשוב על עצמם כעל שותפים למאמץ נחוש, שכם אל שכם, בדרך להצלחת הפרויקט.
לאחר חלוקת התפקידים בצוות, ההתמודדות רק מתחילה:


כמו קבוצת אנשים שניצלו מספינה שנטרפה, הנמצאים בסירת הצלה בלב ים ומתקוטטים על מלאי מוגבל של מזון ואספקה, כך העובדים בארגון עלולים להתייחס זה אל זה כבר בהתחלת הפרויקט כאל יריבים. כל אחד מהם עלול לראות בשני מכשול.
כדי לשרוד את תקופת ההתפתחות הראשונה של הצוות,יש להפריד את הבעיה :


כדי לשרוד מוטב להפריד את הבעיות האובייקטיביות מהאנשים. על כל צד לזהות את צורכי הצד השני - צל, תרופות, מים או מזון. כדאי להם לעשות צעד נוסף ולהתייחס לסיפוק הצרכים הללו כאל בעיה משותפת לצד בעיות משותפות נוספות כגון שעות שמירה, אגירת מי גשמים והבאת הסירה אל החוף. כשהקבוצת האנשים רואה את עצמה כפועלים שכם אל שכם במאמצים משותפים לפתור בעיה משותפת, הם יצליחו טוב יותר לפשר בין האינטרסים המנוגדים שלהם ולקדם את האינטרסים המשותפים שלהם. כך גם כשצוות עובדים רוצים לקדם פרויקט.
מניסיון של צוותים רבים, רצוי לתת לצוות מרחב של שיח מבן החברים ללא קשר לפרוייקט


גם אם הצוות לגמרי חדש ובכלל לא מכירים, או במצב של יחסים אישיים קשים ולא נעימים, יהיה קל יותר לבנות צוות מנצח על ידי היכרות אישית בצורה לא שגרתית כמו יציאה אל הטבע. בואו ניקח על עצמנו את המשימה הזאת! בואו נצא לסדנת ODT שמטרתה היכרות אישית בדרך לבניית צוות מנצח.

סנפלינג

טיולי אופניים

ODT

טיול מודרך

ימי גיבוש

טיולי ג'יפים

פיתוח צוות