ללמד צוות עובדים ומנהלים "לחשוב מחוץ לקופסא או קופסה" בעזרת מפגש אחד, ניתן לחוות את העניין כפרט בתוך צוות.

כולנו מכירים את הקלישאה שמקורה בשנות השבעים, "חושבים מחוץ לקופסה". ביטוי זה שימש כמטאפורה ליצירתיות והשתלט על דיסציפלינות שונות כגון: פיתוח צוותי עבודה, שיווק, ניהול, פסיכולוגיה ושיפור אישי.

האם הצוות שלך חושב בצורה יצירתית? האם הצוות שלך חושב מחוץ לגבולות ?

התבוננות בטבע מעניקה לנו, תובנות לחשיבה שונה

עמוד על המסגרת

צור/י קשר וביחד נצא לדרך
arrow&v
arrow&v

.תודה ,נחזור אליכם בהקדם

"יש רק שתי דרכים לחיות, אחת היא לחשוב ששום דבר אינו קסום, השניה היא לחשוב שהכל קסום"

אלברט איינשטין

לעתים קרובות אנו נתקלים בצוות עובדים, אשר הביטוי הזה נאמר להם, ללא כל הדרכה מעשית, כיצד בעצם לבצע את זה. לעתים קרובות נאמר לעובדים לחשוב אחרת, לחשוב באופן לא שגרתי, או לחשוב מנקודת מבט חדשה. העובד, יוצא מבולבל ומלא תהיות לגבי ישום ההוראה הכללית הזו.

 

חשיבה מחוץ לקופסה דורשת תהליך שמתחיל בטיפוח המודעות העצמית.

בסדנת פיתוח צוות של צל הדרך תוכלו ללמוד את החוזקות שלכם מחד, ואת הדברים שמצריכים פיתוח נוסף, מאידך.

פעילויות בסדנה יאפשרו לכם לפתח מודעות עצמית ולגלות תכונות חדשות אצלכם ואצל שותפכם לעבודה.

סדנאות ODT בטבע שמטרתם פיתוח מנהלים מסייעות למקד את תשומת הלב והזמן של מנהלים בדברים החשובים באמת. כיצד לעבד מידע, האופן שבו מנהלים מקבלים החלטות, וכיצד לגשת אל העולם סביבך. עם מודעות עצמית יותר טובה אפשר למצוא פתרונות יצירתיים לכל בעיה ולדעת לחשוב מחוץ לקופסה כדי לקצר תהליכים, ולחסוך בזמן וכסף באתגרים שאיתם מנהלים מתמודדים.

שאלות,טיפים ותובנות

מחפש אימון לחשיבה מחוץ לקופסה?


המתמודדים לומדים לחשוב מחוץ לקופסה, בנושאים כמו: משאבים חומריים, זמן, תקציב, ניהול העבודה בצוות, היכרות אישית, אינטראקציה ותקשורת בין המנהלים וצוות עובדים, האצלת סמכויות וניהול ישיבות אפקטיביות. אופן ההדרכה ,הוא גם חלק מחשיבה חדשה,כדי להשיג את השינוי בצוות. השיטה: להביא את הצוות לפעולה משותפת,שדורשת מחשבה אחרת מהאינטיקט הראשון.
הביטחון עולה לכל חברי הצוות במהלך המפגש


ביטחון עצמי הנמוך יכול להשפיע על כישורי קבלת ההחלטות, על יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה, דבר שעלול להעלות את רמות הסטרס אצל כל מנהל ולפגוע בבצועים בעבודה. תובנה זו מאפשרת להבין מה פוגע בביטחון העצמי ומשאיר אותנו תקועים בדפוסי חשיבה ישנים. חיזוק הביטחון העצמי, על ידי הבלטת החוזקות מאפשר יותר אסרטיביות בקבלת החלטות, יותר יכולת לטפל בבעיות מנקודות מבט שונות וכאמור, חשיבה מחוץ לקופסה.
הלימוד בשטח מאפשר את החשיבה החדשה.


הסדנה מובנית סביב מטרה, שאתם כמנהלים מספקים לנו. במידה ונגיע לחדר הישיבות וננהל מיפגש סביב חשיבה יצירתית, נוכל לדעת שחייבים לפרוץ את גבול הדמיון כדי להגיע לתוצאה, שלא רואים,בשלב ראשון. בשלב השני, במידה ואותה קבוצה יוצאת מחוץ למשרד למיפגש של חימום המחשבה סביב חדשנות. והמנחה בשלב זה מכנס את המשתתפים להתבוננים סביב,בוחרים אובייקט אחד שיוצרים עליו ZOOM את הסודות של אותו יצור. הדבר פותח את ערוצי המחשבה,הסקרנות, הדמיון והמודעות של כלל המשתתפים. לאחר מכן הצוות מקבל אתגר שדורש מעט יצירתיות , סקרנות ושיתוף פעולה. הקשר בין שלב ראשון לשלב שני מביא לתוצאות מרשימות.