סדנת בישול בטבע ODT : כמשימה לקבוצה

מגוון רחב של סדנאות בישול מוצעות כיום, סדנאות בישול בטבע מספקות חוויה ייחודית הכוללת, ההתנסות בבישול, חווית טיול או יציאה וההנאה מיופיו של הטבע. הסדנאות הבישול הללו פונות לקהל של הייטקיסטים, חדרי מורים, צוותי עבודה ונוער...

מה לומדים בסדנאות בישול בטבע?

סדנאות בישול שמות דגש, על שיתוף פעולה של כלל המשתתפים סביב מטרה אחת בישול ארוחה משותפת בנוסף המאכלים עצמם, אולם בסדנאות הבישול בטבע הדגש אינו רק על המאכלים ושיתוף פעולה אלא על

 

רכישת מיומנויות שונות:
בטיחות אש ועל מדורות-איך מדליקים מדורה? איך הדליקו מדורות בעבר? איך השתמשו במדורות לתקשורת? האם כדאי לבשל על המדורה הכללית (המשמשת גם לחימום, למשל) או להבעיר מדורה קטנה בצד לשם בישול? בנוסף, נלמדות גם טכניקות של שליטה באש ובחום המדורה.
הכרת צמחי מאכל וצמחי מרפא-אחת ממיומנויות ההישרדות החשובות ביותר היא זיהוי אותם צמחים שאינם רעילים וטובים למאכל. בנוסף, יש כמובן עיסוק בשמירה על הטבע גם מהפן של הכרת צמחים מוגנים והימנעות מבזבוז והשחתה.


מיומנויות הישרדות-חלק מחוויית הבישול בתנאי השטח כולל הדלקת מדורה, אבל מלבד הדלקת המדורה בשיטות שונות (מקלות, אבנים ועוד) ישנן גם מיומנויות הישרדות נוספות שניתן לתרגל בעת הסדנה: בניית תאבון או בור בישול,ניווט והתמצאות, אמצעי זהירות מצמחים רעילים ובעלי-חיים ארסיים, שיטות להפקת מים ושימורם ועוד.


אקולוגיה-סדנאות בישול בטבע מלמדות כיצד להשאיר את הסביבה נקייה, כמו שהיה לפני קיום הסדנה.

יתרונות ללימוד בטבע...

בחברה או בכל קבוצה בעלת מטרות משותפות ישנה שגרה, תפקידים מוגדרים. ימי כיף או ימי גיבוש מטרתם לרענן את השגרה הזו, הם מאפשרים להכיר את האנשים אותם אתם רואים על בסיס קבוע בפן אחר, אישי יותר, חופשי יותר. יום כיף מכניס רוח אחרת, מעלה את המוטיבציה והנכונות לעבוד בשיתוף פעולה גם מחוץ לגבולות מקום העבודה או מקום המפגש.

משתתפים רבים, חווים את סדנאות  הבישול בטבע, הם שמחים יותר להשתתף בתהליך ומעיזים לטעום דברים אשר בזמנים אחרים אולי לא היו טועמים. הסדנאות תורמות לחיזוק הקשר בין חברים איתם  עובדים במשך השנה, יוצרת אפשרות לתקשורת בין אישית וגם מלמדות את החברים ערכים חשובים כשמירה על הבטיחות והניקיון וכמובן שמירה על הסביבה. הבישול בטבע וחווית הקמפינג מהווה חלופה למסעדות המוכרות.

חבילה מושלמת -לסדנת בישול בטבע

 צור קשר ונבנה יחד חוויה
...שתוכלו לצלם וגם לאכול

אפיון הבקשה

Find us on Facebook

ביטוח לפעילות

לכלל הפעילות

יש ביטוח.

וגם תעודת כשרות

.

מנחה שף

המנחה

יוביל את המשתתפים

במשימות

כל צוות מכין

מרכיב אחד

מהארוחה

הובלה למקום

הובלת ציוד הבישול  הפחמים, עצים

מוצרי מזון

איפיון הבקשה

ספרו לנו על אופי הקבוצה ומרחב הטיול.

קבלו יעוץ חינם

למיקום מתאים להתכנסות

שאלות וטיפים: לסדנת בישול בטבע

האם אתם מגיעים לכל מקום בארץ?


כן, הנחנו ניידים ומגיעים לכל מקום בארץ. מתחשבים בגורמים כגון: קק"ל שמגדירה לנו איפה ניתן להדליק אש. מתחשבים ברוחות וימים חמים שלא ניתן להדליק אש חיה.(מקבלים עידכונים ממכבה אש?)
מה גודל הקבוצה שניתן להזמין סדנת בישול בטבע?


ניתן להזמין סדנת בישול לקבוצות המונות כ 20-30 משתתפים. אנחנו ערוכים לקבוצות גדולות 100-300 משתתפים.
האם הארוחה כשרה?


סדנת הבישול כשרה. כל הכלים בחזקת בשרי. החומרי הגלם/הפרודוקטים נקנים בשופרסל. יש לנו תעודה.
באלו ימים מקיימים את סדנת הבישול בטבע?


כל ימי השבוע. אין אפשרות לקיים את סדנת הבישול בשבתות וחגים.
סדנאות בישול בטבע לגיבוש ופיתוח צוות:


מגוון רחב של סדנאות בישול מוצעות כיום, סדנאות בישול בטבע מספקות חוויה ייחודית הכוללת, ההתנסות בבישול, חווית טיול או יציאה וההנאה מיופיו של הטבע. הסדנאות הבישול הללו פונות לקהל של מבוגרים והנוער. זוכרים בנוסטלגיה את הטיולים שהסתיימו בהכנת פיתות בעבודת- יד על סאג' פח קמור מאולתר והכנת משקה תה מצמחי תה כגון זוטה לבנה,כוכב ריחני, מרווה שומר... שלוקטו בעת טיול שקדם לסעודה, כיום סדנאות בישול בטבע המתקיימות הן, לרוב, מתוחכמות יותר וכוללות מגוון רב יותר כמו גם מתן רקע חשוב בנושאים שונים המשתלבים יפה בתוך סדנאות לפיתוח צוותים.
סוגי סדנאות בישול להיטקיסטים לחברות עם צוותים, למשפחה וחברים  ולנוער מתבגר...


סדנאות בישול בטבע נחלקות למספר סוגים שונים:יש שאוספים חומרי גלם בטבע או בין חממות של חקלאים ואז נוסעים לפינה שקטה לבישול ארוחה – סדנאות אלו מתאימות במיוחד לקבוצות שמעוניינות לדלג בין המקומות בעזרת כתב חידה ולהביא את הפרודוקטים בעצמם לנקודת סיום, שם מתחיל פרק חדש.בישול בתנאי שדה או בחורשת קק"ל-סדנאות רבות כוללות גם את הבישול העצמי בחיק הטבע, כאשר חברת צל הדרך מספקת את חומרי הגלם, מתחלקים לצוותים ויוצאים לבשל ארוחה מיוחדת,הכוללת מנה ראשונה, עיקרית ומנה אחרונה. קייטרינג בטבע-קדרה על גחלים או ארוחת BBQ מפנקת בפינות חמד, כולל פינת זולה. יש אפשרות לשלב את הסועדים בחלק מהארוחה, כאשר חלק מהסעודה מגיע מוכן ואת חלקה האחר מכינים המשתתפים בעת שהותם בטבע.
שמים דגש:ב סדנאות בישול בטבע, על שיתוף הפעולה והתוצאה.


סדנאות בישול שמות דגש, על שיתוף פעולה של כלל המשתתפים סביב מטרה אחת בישול ארוחה משותפת, אולם בסדנאות הבישול בטבע הדגש אינו רק על המאכלים ושיתוף פעולה אלא על רכישת מיומנויות שונות: בטיחות, טכניקות של שליטה באש , חיזוק הקשר בין חברים . החשוב מכל הבישול בטבע מעניק חוויה וארוחה מיוחדת. סדנאות בישול בטבע עם מתכונים שונים לבחירה.
אילו סוגי סדנאות בישול בטבע ניתן למצוא?


במסגרת סדנאות בישול באופן כללי יוצרים פעילות משותפת ומשלבים את המשתתפים, בהתאם ליכולותיהם, בהליך הבישול או האפייה. המשתתפים מקבלים כלים להכנת המאכל, בצורה חווייתית ומהנה, ומכינים את המנות בעצמם. בסוף סדנת הבישול מתענגים כלל המשתתפים על מעשה ידיהם, מחליפים מנות ביניהם, ואפילו מכבדים את האורחים, אשר מתגאים תמיד בכישרון הבישול של הצוותים.
האם יש אפשרות למנות צמחוניות?


ניתן לבסס את הסדנה עם מרכיבי מזון צמחוניים. סלטים ירוקים סלטים מבושלים אפיית פוקצ'ות איטלקיות. או בישול קדרה צמחונית, עם ירקות שורשים ואורז משובח.

צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך
צל הדרך

סנפלינג

טיולי אופניים

ODT

טיול מודרך

ימי גיבוש

טיולי ג'יפים

פיתוח צוות