סדנאות מנהלים Outdoor

סדנאות OUT DOOR

סדנאות Outdoor הינן אמצעי מצוין ומוכח לשיפור יכולות של קבוצה בעלת מכנה משותף ( מחלקה בארגון, צוות עבודה אורגני, חבר מנהלים, צוותי מטה בחברות גדולות, סגלי הדרכה וכו' ). מהות השיטה היא יציאה מתוך חלל סגור (indoor) לביצוע תהליך למידה ותרגול של מיומנויות התנהגות וניהול. התרגול- Training ותהליך הלמידה הקבוצתי קורה בשטח (Outdoor). הקבוצה/ צוות מקבל משימות שונות שעליו לבצעם, משימות שלאחר ביצוען מתקיים משוב ועיבוד שלם.


 

סדנת outdoor טובה היא כזו שמצליחה לשפר את עבודה הצוות מצד אחד, אבל מצד שני גם משפרת יכולות ומיומנויות של פרטים בצוות- אנשים יחידים, בעלי תפקידים. למעשה מתבצעת עבודה במקביל על שני הצירים, הציר הקבוצתי- שיפור ביצועים כצוות, והציר האישי- שיפור המודעות למעשי היחיד ושיפור ביצועיו כחבר בצוות.

 

קהלי יעד לסדנאות outdoor

 

הסדנאות מיועדות למגוון רב של קהלים,  אחד הדברים המרתקים בעולמם של היועצים הארגונים ומנחי הסדנאות שטח הוא לראות כיצד קהלים שונים מגיבים באופן שונה לאותה מתודה. למשל, קבוצת מנהיגות של בני נוער ניגשת לביצוע תרגיל שיום קודם ביצעה קבוצת מנהלים בכירים מחברת הייטק. התרגיל הוא אולי אותו תרגיל אך הביצוע והלקחים שונים לחלוטין. לפעמים הגזר מכה את הגנן......

 

א. בני נוער- מועצות תלמידים, פורומים של מנהיגות, מדריכים של תנועות נוער, קבוצות שיוצאות לחו"ל למשימות שליחות ועוד. הפלטפורמה של ODT לגילאים האלה יעילה ונותנת מענה מצוין לפערים המאפיינים של הגיל הרלוונטי: בגרות, בנים-בנות, אינטליגנציה, יכולות לימוד, מעמדות ועוד. במהלך הסדנאות שטח נעבוד על מעגלים הקשורים לערכים, חיזוק ביטחון העצמי, קבלת השונה, שיתוף פעולה והעצמה.

 

ב. חיילים ומפקדים- קהל יעד גדול שמגיב מצוין למתודה של השטח, מבחינתם השטח זה "הכיתה הטבעית": הכנות סגל, חיילים לפני קורסי קצינים, סדרות מנהיגות, סדרות פיקוד בפו"ם ואפילו פורומים במטכ"ל, כמעט כולם עוברים במהלך המסלול שלהם השתתפות בסדנאות שטח בשיטת ODT.

 

ג. צוותי עבודה ב-3 המגזרים- השוק הגדול ביותר: סגלי מורים והוראה ( מערכת החינוך ), צוותי עבודה במערכת הביטחון, משרדים ממשלתיים (מגזר ציבורי), חברות היי-טק ומחלקות של חברות פרטיות (מגזר עסקי), ארגוני הדרכה גדולים, עמותות ומלכ"רים (מגזר ה-3). שיטת ה- Team Building באמצעות מתודות בחלל הפתוח מוכיחות כבר שנים את עצמן ככלי יעיל ומוכח לשיפור היכולות בצוות.

 

ד. סדנאות מנהלים outdoor הפכו ליותר ויותר מקובלות בשנים האחרונים. היציאה לשטח וביצוע התרגול מאפשר למנהלים להוריד מסכות, להיות שווים אחד לשני ליום אחד, להפחית את ממד התחרות והלחץ ובעיקר לחוות עצמם מול האחר ומול עצמם ללא מגננות וחומות הגנה.

 

חברת 'צל הדרך' מומחית בביצוע סדנאות שטח מסוג ODT. במהלך ה-20 שנים האחרונות קיימנו אלפי סדנאותoutdoor   למאות ארגונים ב-3 המגזרים. טובי המנחים והיועצים מובילים את סדנאות השטח שלנו ומצליחים לייצר חוויות לימוד שונות ותובנות חשובים לעובדים ולמנהלים כאחד.

זקוקים לייעוץ והכוונה לגבי ביצוע הדרכת ODT בחברה שלכם? הצוות שלכם זקוק ל"ניקוי ראש" ולביצוע תהליך של התבוננות פנימה. התקשרו ליגאל, מנכ"ל ומייסד של חברת 'צל הדרך' בטלפון 050-5405049 או במייל 

IMG_5168.gif

חשיבה מחוץ לקופסה

ימי גיבוש לעובדים שמטרתם לרענן ולחזק את הקשר בין העובדים

חשיבה מחוץ לקופסה מנהלים.jpg

עבודת צוות

עבודת צוות של צל הדרך נועדה לאמן צוותי עובדים להתמודדות משותפת עם רעיונות חדשים

ניווט משימות בעיר יפו צל הדרך

גיבוש צוות

חשיבה יצירתית והעצמת הפרטים בצוות ליצירת שיתוף וסינרגיה

סדנת פיתוח חדר מורים צל הדרך

בניית צוות

אם צוות העובדים רואים את עצמם כיריבים ובתחרות מתמדת בניהם  יהיה קשה לבצע את הפרויקט.

סדנת פיתוח צוות צל הדרך

סדנאות פיתוח צוות

הרעיון בסדנאות פיתוח צוותים הוא לתת למשתתפים לשבור מחסומים, לשפר את ההיכרות הבינאישית  ושיפור השיח והתקשורת.