top of page
סדנאות פיתוח צוות ומנהלים_edited.jpg

סדנאות מנהלים Outdoor

סדנאות OUT DOOR

סדנאות Outdoor הינן אמצעי מצוין ומוכח לשיפור יכולות של קבוצה בעלת מכנה משותף ( מחלקה בארגון, צוות עבודה אורגני, חבר מנהלים, צוותי מטה בחברות גדולות, סגלי הדרכה וכו' ). מהות השיטה היא יציאה מתוך חלל סגור (indoor) לביצוע תהליך למידה ותרגול של מיומנויות התנהגות וניהול. התרגול- Training ותהליך הלמידה הקבוצתי קורה בשטח (Outdoor). הקבוצה/ צוות מקבל משימות שונות שעליו לבצעם, משימות שלאחר ביצוען מתקיים משוב ועיבוד שלם.


 

סדנת outdoor טובה היא כזו שמצליחה לשפר את עבודה הצוות מצד אחד, אבל מצד שני גם משפרת יכולות ומיומנויות של פרטים בצוות- אנשים יחידים, בעלי תפקידים. למעשה מתבצעת עבודה במקביל על שני הצירים, הציר הקבוצתי- שיפור ביצועים כצוות, והציר האישי- שיפור המודעות למעשי היחיד ושיפור ביצועיו כחבר בצוות.

 

קהלי יעד לסדנאות outdoor

 

הסדנאות מיועדות למגוון רב של קהלים,  אחד הדברים המרתקים בעולמם של היועצים הארגונים ומנחי הסדנאות שטח הוא לראות כיצד קהלים שונים מגיבים באופן שונה לאותה מתודה. למשל, קבוצת מנהיגות של בני נוער ניגשת לביצוע תרגיל שיום קודם ביצעה קבוצת מנהלים בכירים מחברת הייטק. התרגיל הוא אולי אותו תרגיל אך הביצוע והלקחים שונים לחלוטין. לפעמים הגזר מכה את הגנן......

 

א. בני נוער- מועצות תלמידים, פורומים של מנהיגות, מדריכים של תנועות נוער, קבוצות שיוצאות לחו"ל למשימות שליחות ועוד. הפלטפורמה של ODT לגילאים האלה יעילה ונותנת מענה מצוין לפערים המאפיינים של הגיל הרלוונטי: בגרות, בנים-בנות, אינטליגנציה, יכולות לימוד, מעמדות ועוד. במהלך הסדנאות שטח נעבוד על מעגלים הקשורים לערכים, חיזוק ביטחון העצמי, קבלת השונה, שיתוף פעולה והעצמה.

 

ב. חיילים ומפקדים- קהל יעד גדול שמגיב מצוין למתודה של השטח, מבחינתם השטח זה "הכיתה הטבעית": הכנות סגל, חיילים לפני קורסי קצינים, סדרות מנהיגות, סדרות פיקוד בפו"ם ואפילו פורומים במטכ"ל, כמעט כולם עוברים במהלך המסלול שלהם השתתפות בסדנאות שטח בשיטת ODT.

 

ג. צוותי עבודה ב-3 המגזרים- השוק הגדול ביותר: סגלי מורים והוראה ( מערכת החינוך ), צוותי עבודה במערכת הביטחון, משרדים ממשלתיים (מגזר ציבורי), חברות היי-טק ומחלקות של חברות פרטיות (מגזר עסקי), ארגוני הדרכה גדולים, עמותות ומלכ"רים (מגזר ה-3). שיטת ה- Team Building באמצעות מתודות בחלל הפתוח מוכיחות כבר שנים את עצמן ככלי יעיל ומוכח לשיפור היכולות בצוות.

 

ד. סדנאות מנהלים outdoor הפכו ליותר ויותר מקובלות בשנים האחרונים. היציאה לשטח וביצוע התרגול מאפשר למנהלים להוריד מסכות, להיות שווים אחד לשני ליום אחד, להפחית את ממד התחרות והלחץ ובעיקר לחוות עצמם מול האחר ומול עצמם ללא מגננות וחומות הגנה.

 

חברת 'צל הדרך' מומחית בביצוע סדנאות שטח מסוג ODT. במהלך ה-20 שנים האחרונות קיימנו אלפי סדנאותoutdoor   למאות ארגונים ב-3 המגזרים. טובי המנחים והיועצים מובילים את סדנאות השטח שלנו ומצליחים לייצר חוויות לימוד שונות ותובנות חשובים לעובדים ולמנהלים כאחד.

זקוקים לייעוץ והכוונה לגבי ביצוע הדרכת ODT בחברה שלכם? הצוות שלכם זקוק ל"ניקוי ראש" ולביצוע תהליך של התבוננות פנימה. התקשרו ליגאל, מנכ"ל ומייסד של חברת 'צל הדרך' בטלפון 050-5405049 או במייל