טיול מערות-חוויה שונה

טיולי מערות
ימי גיבוש וימי פיתוח צוות עובדים במערות מיוחדות
בטיולים אלו צל הדרך לוקחת אתכם לעולמות הנסתרים של המערות והנקרות. הפעילות הנה תערובת של ספורט הרפתקני: גבוה, ארוך, עמוק, חשוך ונועז. העולם החשוך מאפשר לנו לחוות את הדברים באור שונה.

טיולי ג'יפים ,חוויה מרתקת.

מערות בהרי ירושלים: מערת הנטיפים - מערה מסודרת למשפחות בכל גיל עם סיורים מודרכים וכרטיסים בכניסה. המערה נמצאת על הכביש העולה מבית שמש לכיוון ירושלים. המערה שהתגלתה באקראי היא מערת נטיפים וזקיפים גדולה ומשומרת.
מערת התאומים - המערה גדולה ונאה. טיפוס קצר לתוך החלל הענק ואז פגישה עם מאות עטלפים שגם להם יש דעה טובה על המקום. בקצה הרחוק של המערה נביעה קטנה. מקום טוב לספר אגדות מפחידות ולנוח.
מעיינות נקרה - הסטאף (עינות ביכורה), עין חנדק, עין לימון, נקבת צובה, עין קובי. מסביב ובקרבת ירושלים יש שילוב מצוין של מים הנובעים מתוך האדמה ואפשר להיכנס לתוכם. הסטאף - עינות ביכורה שאליהם ניתן להגיע מכיוון הקסטל, מושב צובא או מכיוון הדסה עין כרם הם שמורה מתוקה של חקלאות הררית ובתוכה שני מעיינות נקרה שתחילתם בריכה שאפשר לטבול בה ואז להיכנס למחילה לא ארוכה ולעלות לתוך אולם פנימי חצוב ומטפטף. אמת ביאר, אחת מהמערכות המים שבנה הורדוס להולכת מים לירושלים ולבית המקדש, שמימיה הזורמים מגיעים עד גובה ברכיים. אורך האמה 60 מטר ועומקה 12 מטר. זוהי הרפתקה מיוחדת הכוללת הליכה במסלול חווייתי.מערות בהרי ירושלים: מערת הנטיפים - מערה מסודרת למשפחות בכל גיל עם סיורים מודרכים וכרטיסים בכניסה. המערה נמצאת על הכביש העולה מבית שמש לכיוון ירושלים. המערה שהתגלתה באקראי היא מערת נטיפים וזקיפים גדולה ומשומרת.
מערת התאומים - המערה גדולה ונאה. טיפוס קצר לתוך החלל הענק ואז פגישה עם מאות עטלפים שגם להם יש דעה טובה על המקום. בקצה הרחוק של המערה נביעה קטנה. מקום טוב לספר אגדות מפחידות ולנוח.
מעיינות נקרה - הסטאף (עינות ביכורה), עין חנדק, עין לימון, נקבת צובה, עין קובי. מסביב ובקרבת ירושלים יש שילוב מצוין של מים הנובעים מתוך האדמה ואפשר להיכנס לתוכם. הסטאף - עינות ביכורה שאליהם ניתן להגיע מכיוון הקסטל, מושב צובא או מכיוון הדסה עין כרם הם שמורה מתוקה של חקלאות הררית ובתוכה שני מעיינות נקרה שתחילתם בריכה שאפשר לטבול בה ואז להיכנס למחילה לא ארוכה ולעלות לתוך אולם פנימי חצוב ומטפטף. אמת ביאר, אחת מהמערכות המים שבנה הורדוס להולכת מים לירושלים ולבית המקדש, שמימיה הזורמים מגיעים עד גובה ברכיים. אורך האמה 60 מטר ועומקה 12 מטר. זוהי הרפתקה מיוחדת הכוללת הליכה במסלול חווייתי.
שפלת יהודה, חרבת מדרס - כל מה שדרומה מבית שמש הוא ארץ של מערות החצובות בידי אדם. הקרטון הפריך, סוג של גיר רך שאינו נותן למים לחלחל לתוכו הוא אבן מצוינת לחציבה ולמעלה מ - 2000 שנה חוצבים בו מערות ומחילות. מערכת מחילות המסתור של חרבת מדרס הן דוגמא נאה לארגון המלחמה של בר כוכבא לפני 1850 שנים. מערכות כאלו פזורות לאלפים מהגליל התחתון ועד שפלת יהודה. הכיף בחרבת מדרס שהיא קרובה, פשוטה יחסית וכיפית.
מערת חריטון - בערבית מכונה המערה "מערת אל מצעה" - "המערה הלא ידועה". המערה הינה מערת הקארסט הארוכה ביותר בארץ שהתפתחה בסלע גיר. אורכה הכולל של המערה כארבעה ק"מ והיא מורכבת מ - 55 חדרים המחוברים בסעיפים רבים. את שמה קיבלה המערה מכיוון שבתחילה ייחסוה למערתו של הנזיר חריטון מכיוון שזוהי המערה הגדולה ביותר באזור. כיום, בעקבות מחקר מקיף על חייו, "חיי חריטון", יודעים אנו שזו לא הייתה מערתו האישית אך השם נשתמר.

ODTסדנאות

סדנאות outdoor של צל הדרך יוצרות תנאים בהם על העובדים להתמודד עם סיטואציות חדשות תוך התנסות 

טיולי אופניים

ב"צל הדרך" הכנו עבורכם מסלולים משולבים של טיולי אופניים לקבוצות, מסלולי אופניים והשכרת אופניים לכל כמות נדרשת.

חוויה במדבר

המדבר מדבר אלינו בכל רגע ורגע, בכל שול ורגב, אך לא סתם מדבר, אלא מדבר אלינו באופן אישי

טיולים וסיורים

בצל הדרך למדנו שחשוב להעביר בסיורים, מסר ומידע על המקום בצורה מעניינת וברורה לכל נפש

סדנת בישול בטבע

סדנאות בישול שמות דגש, על שיתוף פעולה של כלל המשתתפים סביב מטרה אחת בישול ארוחה משותפת.

איזור הטיול

ניתן לקיים את טיולי הג'יפים במקומות שונים בארץ

 • טיול בדרום מדבר יהודה: מתחילים בערד יורדים למדבר דרך נחל מורג, מיצד חתרורים כחלק מהגנה על הגבול בתקופה הרומית,ממשיכים למצוק העתקים,תצפית נוף מהיפות בישראל,משם ממשיכים למצדה דרך השטח.

 • טיול ג'יפים בים המלח: במרחב הדרומי של ים המלח נוכל לפגוש את הר סדום,נחל פרצים נחל סדום,בכול רגע הנוף משתנה,וגורם למטייל לרצות לעצור,לגעת וצלם את הנוף. הטיול יכול להתקיים גם בלילות.

 • טיול ג'יפים בשפלת יהודה: הטיול מתחיל ממש במרכז הארץ,נכנסים לסביבה טבעית,עוצרים להדרכה על הסביבה,ישנם הרבה מערות שניתן לשלב בטיול,והחשוב ביותר ניתן לעצור לרחצה באחד המעיינות שיש במרחב.

 • טיול ג'יפים ביער להב: טיול במרחב פחות מוכר בארצנו הדרומית,נעלה לתצפית נוף שתכיר לנו את דרום הר חברון,נוכל לפגוש באופן יזום את אנשי המדבר,להכיר מקרוב את השינויים שהחברה הבדואים עוברת ועוד.

 • טיול ג'יפים ביער יתיר: חבל יתיר מתגלה כאזור טיול מיוחד במינו,מרחב ירוק,גבוהה,טמפרטורה מצוינת, והרבה שבילים שעוברים באתרים קדומים מתקופתי ההתנחלות ועד לימינו...מומלץ.

 • טיול ג'יפים בשדה בוקר: הבחירה במרחב שדה בוקר יכולה להיות אפשרות לטיול של חצי יום וגם לשלושה ימים,מבלי שנראה סימני כביש ועמודי חשמל. המקום הוא ממש מרחב טבעי עם מצוקים ובעלי חיים מדבריים כגון יעלים,נשרים ועוד. המקום מצוין לחובבי טבע .ניתן לשלב רחצה באחד המעיינות.

 • טיול ג'יפים במצפה רמון: המכתש רמון הוא גן עדן לחובבי המדבר וגאולוגיה או פיסול הנוף בעזרת כוחות הטבע. הג'יפ יוביל אותנו לשבילים פחות מוכרים. כל עצירה מלווה בהתרגשות מיוחדת.

 • טיול ג'יפים בהרי ירושלים: טיול המשלב נסיעה במרחב של הרים שמזכירים את יוון ללא הים הכחול. הרי ירושלים בישראל משובצים באתרים היסטוריים מרתקים בשילוב עצירה באחד המעיינות ,אתה מקבל טיול מנצח.

 • טיולי ג'יפים במדבר: מרחב המדבר הדרומי ,יכול להיות הר הנגב,טיול בערבה או במרחב המכתשים,ניתן לשלב מספר מרחבים ,במיוחד לאחר עונת השיטפונות המדבר קורא לנו לבקר ולנוח ,במרחב השקט.

סדנאות, ימי גיבוש וטיולים

אימייל: tselgo@gmail.com

 • Facebook Social Icon

  כל הזכויות שמורות  Ⓒ   לצל הדרך-צא לדרך :סדנאות ,ימי גיבוש, טיולי אופניים והדרכה 2018