top of page

עבודת צוות היא לב ליבה של ההצלחה

פעילויות חברתיות מגבשות

פעילות מגבשת לעובדים

בתרבות היהודית והישראלית שיתוף פעולה הוא ערך חשוב מאוד. משחר ילדות אנחנו שומעים עד כמה חשובה אחדותו של העם...

עבודה בשיתוף פעולה היא אחד הערכים החשובים ביותר בחברה האנושית, בגילאי הגן ובית הספר היסודי לומדים לעבוד בקבוצות תוך כדי מתן דגש על פעילות של עבודת צוות. לאורך השנים, מתרחשת עבודת בשיתוף פעולה, בתיכון, לאחר מכן בצבא ובלימודים האוניברסיטאיים. גם במקומות העבודה מבינים את החשיבות העצומה של צוותי עבודה ונחיצותם על מנת להגדיר ולעמוד ביעדי הארגון.

אחת הבעיות הניצבות בפני מנהלים היא כיצד להביא לשיתוף פעולה בין עובדים. הפערים האובייקטיביים בקרב אוכלוסיות מבוגרים פוגעים ביכולת ליצור צוותים הומוגניים וחזקים בארגונים וכך נפגעת היכולת ליצור שת"פ בצוותים.

בניית פעילויות מגבשות לעובדים אינה דבר פשוט, מנהלים נמנעים מלעסוק בשל הקושי בפעילות זו: 

  • הרקע/ התרבות השונה של העובדים.

  • הפחד מחוסר שיתוף פעולה.

  • חוסר ההבנה והידע כיצד מארגנים פעילות כזו.

  • בשנים האחרונות צצו בשוק חברות מקצועיות שיודעות ליצור ימי גיבושים איכותיים כך שלמנהל נשאר רק להחליט על תאריך ולבחור את החברה הנכונה.

 

איך הופכים עובדים בחברות למגובשים יותר?

 

לפעמים, שינויים קטנים יכולים לשנות את האווירה בארגון מקצה לקצה, מעובדים מנוכרים ולחוצים לאווירה ידידותית, פורה ונעימה. 

  • ניהול נכון – מנהל טוב הוא זה המעניק דוגמא טובה לעובדיו מבחינת תקשורת ואמפתיה. כאשר יש תחושה של"בוס" באמת אכפת מעובדיו, דלתו תמיד פתוחה והוא קשוב לצרכים האישיים והמקצועיים של המועסקים על ידו, האווירה היא של כבוד הדדי ורצון אמיתי לעזור. התנהגות זאת משפיעה באופן ישיר על כלל העובדים שמאמצים אותה ונותנים כתף תומכת זה לזה הן בנושאים אישיים והן בנושאים מקצועיים.

  • אווירה ידידותית – יש לאפשר לעובדים להביע את דעתם ללא חשש, לתת הרגשה נעימה לעובדים ותחושה שלכל אחד בצוות או במחלקה יש כישורים ויכולת להשפיע ולשפר.

  • עובדים חדשים – כל עובד חדש מערער במקצת את מערכות היחסים בתוך הצוות, צריך לדאוג שקליטתו תהיה חלקה ככל האפשר, רצוי בליווי של עובד ותיק או מנהל וליצור הכרה עם כל צוות העובדים הוותיקים יותר.

  • פעילויות מגבשות -  מומלץ לבחור פעילויות שמתאימות לכל העובדים וכאלה אשר כולם באמת ירצו לעשות, העובדים צריכים ליהנות ולקבל ערך מוסף מהפעילות. פעמים רבות, חלק מהעובדים מביעים חוסר שביעות רצון בשל פעילויות לא מתאימות אשר נכפות עליהם ורק גורמות למירמור ואינן משיגות את המטרה.

איך לשמור על אווירה טובה במקום העבודה?

 

מאות מחקרים במדעי הניהול מראים על קשר ישיר בין תפוקות העובדים ובין שביעות רצון מעבודתם בארגון. פעילויות גיבוש יזומות מביאים עובדים לרמת שביעות רצון גבוהה ובאופן עקיף גם להגברת התפוקות. הדבר מחזק באופן ברור את האינטרס של מקבלי החלטות בארגון לביצוע ימי גיבוש ואירועי גיבוש לעובדים בו. 

 

בעלי ומנהלי חברות, סמנכ"לי משאבי אנוש, זה הזמן להשקיע בעובדים שלכם יותר !!!!!

אתם מוזמנים לפנות ליגאל, מנכ"ל חברת 'צל הדרך'. יגאל יבנה יחד אתכם פעילות מיוחדת ומהנה אשר תתאים באופן הטוב ביותר לאופי הארגון שלכם ולעובדים שלכם. 

אתם מוזמנים לפנות בטלפון 050-5405049 או במייל.

נתחבר לרוח הקבוצה

ניצור תוכנית מותאמת לאופי הארגון

אתם תספרו לנו על הארגון

נעלה לאוויר רעיונות ממוקדים

bottom of page