אתגרים מעניקים משמעות לצוות

אתגרים הם מה שעושים את החיים מעניינים. כל מנהל מחפש את היתרון היחסי שיש לכל חבר בצוות. לאחר מכן חשוב לדעת להפעיל את כל היתרונות להשגת המשימה. כל צוות צריך רענון ואימון מחוץ למסגרת.

פעילות חוויתית לצוות עובדים הפכה להיות אחד הכלים המשמעותיים בתוך ארגונים ליצירת שיתוף פעולה אפקטיבי בין העובדים, שיפור התקשורת האישית, היצירתיות, המוטיבציה והתמיכה ההדדית. פעילות זאת מאפשרת לקיחת פסק זמן מהעבודה השוטפת והשחיקה היומיומית ופותחת לעובדי החברה חלון בדמות פעילויות צוותיות שונות מחוץ לכותלי מקום העבודה.

במקומות עבודה רבים, מנסים ליצור צוות מגובש ועבודת צוות יעילה תוך שיתוף העובדים, יצירת אחריות ארגונית, העלאת המוטיבציה ומעורבות יותר גדולה שלהם בארגון.

מהו הערך המוסף שמנהלים מחפשים בפעילות צוות?

כאשר מנהלים מחפשים פעילות צוות אשר תשפר את הדינמיקה, את התקשורת ואף את התפוקה, חשוב מאד להתאים את אופי הפעילות לאופי הארגון ולעובדים. האפשרויות כיום הינן רבות אך יש לשים לב שהחוויה תהיה מעשירה ועם ערך מוסף, כך שבסופו של יום הצוות ייצא לא רק עם חיוך על הפנים אלא גם עם הבנה שהם עברו ביחד תהליך אשר מחזק ומעצים את הקשר הבינאישי ביניהם.

הפעילות של 'צל הדרך' עוזרת לאמן צוותים של עובדים לשתף רעיונות חדשים, משימות, אתגרים, לבטים ואי הבנות- פערים. היעד בהדרכות הוא שקולם של כל אנשי הצוות יישמע ויהיה חלק אינטגראלי בלתי נפרד מהנוף הארגוני. הפעילות הלא רשמית מהווה פלטפורמה מצוינת לשמיעת קולו של העובד שבקצה הגרף.

פעילות משותפת, אינטנסיבית, מחוץ למשרד או למקום העבודה, תורמת באופן מיידי לשינוי האווירה בין העובדים, תורמת לגיבוש, מעצימה את הפרט ומשפרת את היכולת לקבלת החלטות, פתרון בעיות והחשיבה היצירתית תוך זמן קצר ביותר.

מה הייחודיות בשיטה של צל הדרך?
הגישה שלנו דוגלת בפעילויות חווייתיות בטבע, מתוך מחשבה שההתנסות בשטח מעצימה את הצוות בצורה שונה לחלוטין מאשר פעילויות אחרות. בטבע, הצוות נאלץ להתמודד עם מכשולים וקשיים שונים, אשר קיימים במציאות היומיומית בצורה "קצת" שונה, ההתגברות על בעיות, מגדילה את החוויה ויוצרת משמעות חדשה לעבודת צוות. בפעילות מסוג זה יש העצמה של לקיחת אחריות אישית וקבוצתית, התמודדות עם אתגרים כצוות, שיפור ההקשבה לזולת, פיתוח היצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה.

למה אנחנו מאמינים בפעילות בטבע?
התהליכים שעוברים בתנאי שטח מהירים יותר, אפשר ללמוד תוך כדי ההליכה או רכיבה על אופניים.
הרעיון הוא למקד את הצוות, ולתת להם כלים אשר יובילו אותם למציאות שונה. השטח מהווה פלטפורמה לימודית מצוינת.

צור/י קשר וביחד נצא לדרך
arrow&v
arrow&v

טיפים ותובנות

תיכנון

האושר היחיד ניתן לנו במפעלי היצירה.

אתגר

נהגתי לחפש כוח וביטחון מחוץ לעצמי, אבל הם נמצאים בפנים. הם היו שם מאז ומתמיד.

משימה

החינוך מופקד על האנושי שבאדם.

1/2

סדנאות, ימי גיבוש וטיולים

אימייל: tselgo@gmail.com

  • Facebook Social Icon

    כל הזכויות שמורות  Ⓒ   לצל הדרך-צא לדרך :סדנאות ,ימי גיבוש, טיולי אופניים והדרכה 2018