הנעת לתהליך בצוות

הנעת לתהליך שינוי בצוות

פיתוח עבודת צוות
 סדנאות "צל הדרך" מתרחשות במקומות היוצרים ריגוש וחוויה ברמות גבוהות ביותר: הטבע, המדבר והמערה יוצרים קרקע פורייה ללימוד. סביבה שכזו מערערת איזונים קודמים ויוצרת אווירה של שינוי, דבר המאפשר חילופי תפקידים, שבירת מחיצות ויצירת קשרים חדשים ועמוקים יותר. המשתתפים מצליחים להסיר התנגדויות (סממני כבוד, סטאטוס או יוהרה), מעצימים את הזיכרון ומסירים מחסומי למידה. הדרך לשינוי בקבוצה יגיע דרך עבודה קשה בשילוב חוויה, ריגוש וחיבור עמוק לטבע.
כדי להביא לשינוי בצוות אנו צריכים להביא את המשתתפים למקומות שמפתחים את המחשבה והיצירה. לכן, אנו עובדים במדבר, במערות, על פיסגה של הר ובים. מימד נוסף של תנועה בדומה לחיים עצמם הוא הקושי – שצריך לפעול לפיתרונה כשהזמן לא תמיד פועל לטובתנו.

כשאתה לא מנסה להראות את חוכמתך - אתה מגלה את חולשתם של אחרים!


פיתוח צוות

האם  קיימת ירידה בתפוקה? האם קיימת תלות גבוהה במנהל? האם הצוות חסר יוזמה ומעורבות? מנהל! זהו הזמן להעביר את הצוות שלך "סדנא לגיבוש ופיתוח צוות" בחברת צל הדרך.

מטרת הסדנה
 שיפור התקשורת הבינאישית, שיפור יכולת קבלת ההחלטות, חשיבה יצירתית והעצמת הפרטים בצוות ליצירת שיתוף וסינרגיה. בחברת צל הדרך אנו נתאים את הסדנא למטרות מוגדרות בהתאמה אישית

שיטת העבודה
 סדנאות צל הדרך מיושמות בטבע מתוך הבנה כי תהליך חווייתי בשטח ייצור חותם משמעותי יותר אצל המתמודדים. הטבע מאפשר לנו ליצור מצבי קיצון בהם על האנשים להתמודד עם סיטואציות חדשות תוך התנסות במצבי לחץ, חוסר וודאות וצורך בקבלת החלטות ובהתמודדות עם מכשולים. אנשים יבצעו תרגילים אישיים וקבוצתיים שבסיומם תנותח הפעילות תוך השלכה מהשטח להתמודדות היומיומית. תרגילי ההשמה מבוצעים בעזרת מתקני משימות המאפשרים המחשה וחיזוק תהליכי (או בעזרת הטבע עצמו).

לימוד התנסותי בקסמו של הטבע מאפשר גיבוש תוך עיבוד עמוק ומשמעותי בזמן קצר יחסית. תהליך למידה זה מבוסס על התנסות, שיקוף, הכללה, העברה ויישום. למידה זו משקפת לאדם את התנהגותו תוך שיפור המודעות העצמית. ההתנסות הקבוצתית מאפשרת הבנה עמוקה יותר של הקשרים החברתיים תוך צפייה בהתנהגויות והתמודדויות מצד אנשים אחרים בקבוצה. קבלת הפידבק הקבוצתי תאפשר למשתתף התפתחות, שינוי וצמיחה.

חוויית השטח מחייבת מעורבות פיסית והתנהגותית כאשר המשתתפים בה מחויבים לקבל אחריות על מעשיהם תוך לימוד מונחה של שיקוף. הטבע מוציא אנשים משגרת חייהם, מציב אתגרים חדשים, מאפשר פתיחות ללמידה ומטשטש הבדלי מעמדות. הלימוד בשטח הינה חווית "אקסטרים" המהווה קרקע פורייה לתהליכי שינוי וצמיחה. האווירה התומכת, מעודדת את השקעת המאמץ באתגרים הקיימים ומאפשרת למשתתפים לגלות, ללמוד ולפתח את הפוטנציאל האישי כאינדיבידואלים וכחברים בקבוצה.