גיבוש צוות IN Door

גיבוש צוות / Out Door Training

משימות גיבוש ביער
 המשתתפים יעברו בין התחנות השונות, כאשר בכל תחנה יוקצב להם זמן לפתרון המשימה. כמו כן הקבוצה תקבל ניקוד על אופן וזמן ביצוע הפעילות. בסיומו של היום, תוכרז "הקבוצה המנצחת" (האלופים ליום זה...). הרבה גיבוש, כיף, צוות פיתוח חשיבה, יצירתיות, מחשבה מקורית והתמודדות עם אתגרים.

יתרונות השיטה:
1. גיבוש קבוצתי, שיתוף פעולה ורעות - מחויבים מעצם הפעילות.
2. יציאה אל הטבע.
3. "שבירת מסכמות".
4. פיתוח יכולות אישיות ומצוינות אישית.
5. הצבת גבולות יכולת (ושבירתם).
 
דוגמאות למשימות שיש ברשותנו, מתוך 101 אפשרויות: (בחירת המשימות תלויה במטרה)
1. רובוט טריק: רובוט מאוד משוכלל, זז רק ברגע שעובדים איתו כלל המשתתפים.
2. עולים בסולם יעקב: בעזרת הקבוצה המעמידה את עמוד הטיפוס, נציג מטפס ומנסה להגיע לכתב חידה מיוחד, על כלל הקבוצה לפתור את החידה.
3. לצאת לעולם הגדול: הקבוצה עומדת על משטח באמצע נהר כאשר במרחק מה ישנו חבל תלוי. איך מצליחים להגיע לחבל שיציל את הצוות.
4. צפחת המים: חייליו של דוד עוזרים לדוד לגנוב את צפחת המים של המלך שאול שרודף ומעוניין להרוג את דוד. על הקבוצה להוציא ממרכז העיגול את צפחת המים ולהתגבר על קשיים. הפיתרון יצירתי של עבודת הצוות מביא לסיפוק רב. בסוף התרגיל ניתן ללמוד שיש יותר מדרך אחת לפתור את הבעיה - ואולי כל בעיה.

התהליך
 נבחר עבורכם משימות מתאימות מתוך מגוון גדול של פעילויות העומד לרשותנו לפי אופי הקבוצה ומיקום הפעילות ונחלק את הקבוצה לשתי קבוצות המבצעות את המשימות וגם מתחרות אחת בשנייה. בסיום שעתיים עד כשלוש שעות הקבוצות ייפגשו מתחת לעץ לשתייה חמה ומאפה. לאחר הפסקה קצרה נבצע סיור מודרך ומהנה באזור עד למקום ארוחה. בסיום הסיור נעבור למסעדה לארוחת צהרים או נבשל יחדיו את הארוחה.

תחייה את ההווה אבל חשוב על המחר!