טיול אופניים בחצרים ממש 5 דקות מבאר שבע... מסלור רגוע.

טיולי אופניים בחצרים

תאור המסלול:טיול אופניים ביער להב

נקודת התחלה:מצפה קק"ל.

ראה מסלול מסומן במפה.

 

באחריותנו :
אופני הרים, קסדה, ג'יפ מלווה צמוד, ביטוחים כחוק.

מספר משתתפים :
50 משתתפים בסס אחד

 

איך מתנהל הטיול/סדנה?
הטיול מתחיל בהכרות, הוראות בטיחות, חלוקת האופניים - תהליך שאורך כרבע שעה ולאחר מכן יוצאים לדרך. במהלך הרכיבה נעצור לשם מנוחה, הסברים, שתייה וכו'. הרכיבה מאפשרת לנו לראות את הטבע מקרוב.

איזה ניסיון צריך?
צריך לדעת לרכב על אופניים,אין צורך בניסיון מוקדם ברכיבת שטח. יש להגיע עם הרגשה חיובית ורמת כושר של אדם המסוגל ללכת למסעדה המרוחקת שלושה קילומטר.

מאיזה גיל ניתן להשתתף?
מומלץ מגיל 12 ומעלה.
ההגבלה לא נובעת מפאת הגיל אלא הגובה

המסלול: קבל הקבוצה בכניסה למוזיאון חיל האוויר,שם נחלק את האופניים.נצא לרכוב בגן המסלים שסובב את קיבוץ חצרים.קיבוץ חצרים מפתח את תעשית הטיפטוף,תעשית שמן החוחובה ,לגבי הרוכבים נראה בדרך את גידול החוחובה שמושקת ע"י צינורות הטיפטוף. ברכיבה גם נעבור סביב מצגים מענינים שהאומנים השונים העמידו במרחב הפתוח. בנוסף נעזוב את המסלול הראשי ונרד עם האופניים לראות בור מים מרשים,החצוב בסלע. משם נמשיך לראות כפר ערבי שנעזב בקום המדינה, נשאר במקום מבנה,בוסטן קטן והיפה ביותר לראות את באר המים שספקה שנים רבות מים לאנשי הסביבה... אולי הגר אישתו של אברהם שנזרקה מבית שרה מהעיר באר שבע,הלכה כמה שעות נגמרו המים,עמדה במרחק וראתה את בנה ישמאל גוסס,המדרש בקוראן מספר שכל גסיסה ופירפור הגוף של ישמאל הגיעה לשכבת מי תהום... דבר שיציל את ישמאל ואת הגר... משם נמשיך עד לכביש שמקשר את חצרים עם העיר באר שבע.

חברת צל הדרך מספקת:

 

אופנים מקצועיות.

קסדות.

הובלה.

ג'יפ מלווה לאורך המסלול.

הדרכה.

ביטוח על כלל הפעילות.