אופני הרים הם אולי ספורט הפנאי בולט ביותר במאה ה-21 . אחרי שתצאו למסלול הראשון שלכם, תרצו עוד ועוד. לפני הכול, כדאי להתקשר לצל הדרך אשר יתאימו לקבוצתכם את המסלול, רמת הקושי והעניין. עבור לא מעט קבוצות רכיבה, מסלול טוב על אופני הרים היא כמו טיפול פסיכולוגי.

טיולי אופניים לקבוצות

טיולי אופניים

החוויה
הצפייה בנופים דרך החלון רחוקה מלהיות אמיתית כמו טיול רגלי. אבל כמה כבר אפשר ללכת בלי להתעייף? הפתרון: אופני הרים. לראות את הטבע מקרוב וממש לגעת בו, לגמוע מרחקים במהירות שלא מטשטשת את הנוף, לעצור ולהריח פרח ולשמוע הדרכה מרתקת על הסביבה וזאת בלי לגרום לפקקי תנועה, ונוסף על כך - אולי הדבר הכי חשוב - לעשות פעילות גופנית בריאה. בצל הדרך הכנו עבורכם מסלולים משולבים של טיולי אופניים לקבוצות, מסלולי אופניים והשכרת אופניים לכל כמות נדרשת.

אופני הרים במקום טיפול פסיכולוגי קבוצתי
אופני הרים הם אולי ספורט הפנאי בולט ביותר במאה ה-21 . אחרי שתצאו למסלול הראשון שלכם, תרצו עוד ועוד. לפני הכול, כדאי להתקשר לצל הדרך אשר יתאימו לקבוצתכם את המסלול, רמת הקושי והעניין. עבור לא מעט קבוצות רכיבה, מסלול טוב על אופני הרים היא כמו טיפול פסיכולוגי (רק זול יותר), מפרקת מתחים, משחררת, מאווררת את הראש והנפש ויוצרת גיבוש מרענן.
סר ארתור קונן דויל, הסופר המהולל שכתב עבורנו את שרלוק הולמס, אמר פעם: "כשמצב הרוח ירוד, כשהיום מתקדר, כשהעבודה משעממת, כשנדמה שכמעט אין ערך לתקווה - קח אופניים וצא לסיבוב מבלי לחשוב על דבר מלבד הרכיבה".

טיול אופניים עם צל הדרך
הצוות שלנו ידאג להכין עבורכם אופני הרים, קסדה, ג'יפ מלווה צמוד ומורה דרך מוביל וכמובן ביטוחים כחוק. אנו ערוכים לקבוצות של 20 עד 500 רוכבים.

איך מתנהל הטיול?
הטיול מתחיל בהיכרות עם הצוות, עם הוראות בטיחות וחלוקת האופניים (תהליך שאורך כרבע שעה). לאחר מכן יוצא המדריך בראש הטור וכל אחד מוצא את מקומו ללא צפיפות. במהלך הרכיבה נעצור לשם מנוחה, הסברים ושתייה. 

איזה ניסיון צריך?
כל מה שצריך זה לדעת לרכב על אופניים ואין צורך בניסיון מוקדם ברכיבת שטח. יש להגיע עם הרגשה חיובית ורמת כושר של אדם המסוגל ללכת למסעדה המרוחקת ק"מ אחד.

היכן מומלץ לטייל
בעונת החורף והאביב אנו מציעים לטייל באחד מן המקומות הבאים: דרום מדבר יהודה, שפלת יהודה, נחל פרצים, נחל סדום, נחל אמציה, נחל צין, יער בריטניה או שמורת הבשור.

דוגמה למסלול
השפלה, המקום הנבחר על ידי רוכבי האופניים, כולל רכיבה בין כרמים לשדות, בתוך גבעות רכות, מרבדי חרדל וים השיבולים, אודם הכלנית וריח הזעתר, שפעת הרקפות והתורמוסים והרבה חרובים. כל זה מעל לפני האדמה. ובשביל להתרענן עוצרים בעולם התחתון? שונה בהרבה מתל-אביב, נתניה ואפילו בבאר-שבע. אצלנו בשפלה זהו באמת עולם תחתון: מערות פעמון, מערות קבורה ומערות מסתור בהן נבלע בבטן האדמה, נתבשם מריח הקפה ונשמע סיפורי מערות ...

מסלולי טיולי אופני הרים בארץ
בדרום הארץ:שדה בוקר,מצפה רמון ,יער להב

במרכז הארץ:פארק הירקון,נחל אלכסנדר,אשדוד

בצפון הארץ:עמק יזרעאל,בכרמל,ירדן ההררי,בירדנית

בים המלח:נחל פרצים,נחל סדום,מישור עמיעז,במלונות ים המלח

 


סוגי טיולים
בצל הדרך הכנו עבורכם מגוון רב של מסלולי טיולי אופניים, ביניהם:

1. טיולי אופנים לקבוצות של בתי ספר, מיועד לתלמידים מכיתות ז' ועד יב'.
2. טיולי אופנים במגמת ירידה.
3. טיולי אופנים כחלק מיום גיבוש.
4. בר מצווה מתגלגלת עם החתן והאורחים על גבי אופני הרים.
5. טיול אופנים בשילוב ארוחת שטח מיוחדת
6. סדנה על גבי אופני הרים - החיים הם כמו רכיבה על אופניים.
7. טיולי אופנים לאור ירח.
8. שירות לוגיסטיקה לבעלי אופניים שמעוניינים לקבל רכב ליווי, הקפצות וארוחות.
9. טיולי אופניים לכלל החברים במסגרת העבודה.